Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ennyire addiktív a...

Jenő 34 kérdése:

Tényleg ennyire addiktív a Frontin?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztus óta összesen 10 milligrammot nem fogyasztottam, most abbahagytam a szedését (ami nem olyan volt, hogy naponta reggeldél, délben, este) és kínok kínját élem meg. Lehet, hogy nélküle is depis lennék valamennyire a meglévő gondjaim miatt, de ez azért túlzás. Pörgő életű emberként állandóan úton voltam, most pedig nem mozdultam egy hét alatt csak háromszor. Segítség! Mit tegyek?

#depresszió #forintin
2018. febr. 24. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A frontin még mindig jobb mint a xanax. A szervezet könnyen hozzászokik, ezért a hiányát nagyon durván megérzi az ember- elvonási tünetei lesznek. Fokozatosan kell leszokni róla. Illetve erőlködni, mert ha nem csinálsz semmit még rosszabb.
2018. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elnézést 1., de a frontin pont ugyanolyan rossz, mint a xanax, mivel annak a generikuma, azaz másolata. Szóval csak a neve más.

Kérdezőnek: A benzodiazepin nyugtatók rendkívül addiktívak. Még alkalomszerű szedéstől is gyorsan kialakul a függőség. Legrövidebb dokumentált idő 14 nap alatt 10-12 szem. Az egyik leggyakoribb elvonási tünet a depresszió. Mivel nem voltál súlyos függő, ez hamar el fog múlni. Szelíden próbálj kimozdulni, de nem kell erőltetni sem.

2018. febr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy ilyen kevés mennyiségtől lennél függő. Mennyit szedtél az utóbbi napokban belőle? Inkább téli depressziód van. A Frontin az ugyan az a hatóanyag, mint a Xanax. Semmiben nem különbözik egymástól.
2018. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem valószínű, hogy attól vagy most rosszul.
2018. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én lassan fél éve álltam le a frontinnal. Sajnos én azótta is hiányolom. Miótta nem szedem én sem találom a helyem.
2018. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen elírtam. 100 milligrammot akartam írni, mert kb ennyit juttattama szervezetembe tavaly augusztus óta, illetve ennyit nem. Ennél kevesebbet. Nem tudtam, mi vár rám és mikor nem volt miért felkelni (amúgy sajna most sincs) vagy nem tudtam elaludni, akkor bekaptam egyet egyet a 0.25-ösből, nagy néha az egy milligrammosból. S mióta nem eszem, hát nem nagyon megy az alvás, vagy csak ilyen rémálmokkal. De ha tovább tolom, akkor meg elnyújtom a problémát, nem?
2018. febr. 25. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon addiktív, jobban, mint némelyik illegális drog. Én pl. alkoholfüggő és nyugtató (Frontin) függő is voltam egy ideig. Mindkettőt többször abbahagytam, de mindig újrakezdtem. Egy alkalommal, mikor jöttem le a Frontinról, erősebb elvonási tüneteim voltak, mint amikor a piáról jöttem le. Aztán jött egy súlyos betegség és az alkoholt le tudtam tenni (remélhetőleg végleg), de Frontint a mai napig szedek. Amúgy nem old semmit, legfeljebb pár órára lenyugtat. Nincs értelme szedni, de mivel iszonyú erős függőséget okoz, egyelőre én is képtelen vagyok letenni. Nem tudom mi lesz ennek a vége...
2018. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Frontin a legaddiktívabb szerek egyike. ezt egy addiktológus doktornő mondta, mégis úgy adják, mint a C vitamint.

:/

2018. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!