Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valakinek személyes...

Van valakinek személyes tapasztalata a Szigetvári kórház alkohol elvonókúrájáról?

Figyelt kérdés
Esetleg valami más helyről tapasztalat, ahol nem gyógyszerrel, hanem különféle terápiákkal folyik a leszoktatás? Beszólásokat nem kérnék, ha lehet. Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!

2018. febr. 24. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom nincs, de kitartást kívánok a döntésedhez. :))
2018. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen beszólásokra számítasz?
2018. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Főleg negatív jelzőkre és olyan "okos" tanácsokra, hogy ez "csak" akaraterő kérdése, hogy valaki letegye az italt. Bár a kérdésemhez annyira nem tartozik, de nem engem érint a dolog, hanem egy családtagomat. Nehéz heteket és hónapokat élünk. Balassagyarmatot már megjárta, de ott kizárólag abból állt a terápia, hogy le voltak szedálva az emberek. 2 hétig tartott a "kezelés", az alatt kb. 2 alkalommal beszélgetett vele szakember. Szedte a gyógyszert, aludt, kóválygott, ennyi. Teljesen leépülve jött haza, eredmény persze semmi. Még egy ilyen helyzetbe nem szeretnénk kerülni.
2018. febr. 24. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom a Szigetvári korházról, de az elvonókról van. Sajnos a szimpla korházi kezelés nem segít, lehet inkább pszichológussal kellene beszélnetek. A korházi elvonás hasznos, megszűnik a kényszer. Viszont a lelki okok nem.

Ilyenkor kell őt a legjobban támogatni, tudom milyen nehéz dolog a leszokás. 3 hét korház, haza jövetel és még akk is felügyelni kell 1-2 hétig és munkát adni neki, mert a semmit tevés és a gondolkodás a negatív dolgokon visszarántja az embert.

2018. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem akarat kérdése, én is éltem együtt alkoholistával, tudom, hogy miken mehettek át. Ha te lennél az az alkoholista, aki beismerte, hogy (szenvedély)beteg, akkor sem írnék negatív jelzőt. Tudom, hogy nem akarat kérdése és hogy hosszú út vezet addig is, amíg valaki meg akar gyógyulni és képes belátni, hogy segítség nélkül lehetetlen.

Egy alkoholista sem úgy tervezte az életét, hogy már biza ő az akar lenni. Nem is ítélkezem felettük.

2018. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 25. 07:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A szigetvári terápián nem voltam, viszont találkoztam olyanokkal, akik megjárták és jókat mondtak róla. Én úgy tudom, ott nem gyógyszerrel folyik a leszoktatás. Én is voltam hasonló terápián, mint a szigetvári, nekem nem segített, de sok emberen igen. Mondjuk végül sikerült leszoknom terápia nélkül is, de ehhez kellett egy olyan betegség, amibe majdnem belehaltam. Most 2.5 éve vagyok józan. Én megpróbálnám ezt a terápiát a családtagod helyében, ártani nem fog szerintem.
2018. febr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!