Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki úgy...

Van itt valaki, aki úgy kezdett neki az egyetemnek, hogy közben szorongással/pánikbetegséggel küzdött? Tudnátok mesélni a tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés
Lassan több, mint fél éve szorongással küzdök, suliban vannak emiatt koncentrációs problémáim és néha előfordul, hogy ki kell mennem az adott óráról pár percre. Pszichológusnál jártam már. Ti hogyan boldogultok ezzel? Van valami ami kifejezetten segít? Idén érettségizem és tervben van a gyógytornász szak... :/

2018. febr. 25. 20:10
 1/4 A kérdező kommentje:
19/L
2018. febr. 25. 20:12
 2/4 anonim ***** válasza:

A szorongás, pánik háttérében mindig áll valami.

Ahhoz, hogy bárki tudjon Neked segíteni, ez még kevés információ.

De legfőképp Neked kell magadon segíteni, a pszichológus is csak meg tudja mutatni az utat, merre felé tovább.

Rá kell jönnöd, mi okozza a szorongást. Majd pedig erre megoldást találni,

és megtenned, amitől megszabadulsz ettől.


A koncentráció is növelhető, fejleszthető viszonylag elég könnyedén.

Számtalan szórakoztató lehetőség van erre is.


" Van valami ami kifejezetten segít?"

Rengetek módszer, trükk van, amivel túl lehet ezen lenni.

Mindenkinek más segít.



Mindenesetre ezen ne aggódj még pluszba.



Nem olyan nehéz, az az érettségi.

Menni fog az!

Az írásképed alapján elég intelligens vagy :)

2018. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább kellene valamilyen gyógyszeres terápia, hogy kirángassanak ebből a betegségből. Pszichológus egymagában nem fog segíteni. Jobb a pszichiáter, aki gyógyszerekkel segít, vannak erre ma már nagyon jó és korszerű gyógyszerek. Engem is régen kezeltek ilyen betegséggel.Nekem a gyógyszerek segítettek. Elvégeztem egy főiskolát, szültem két gyereket, most egyetemre járok +dolgozok. Később egyébként "megtanulod" magadat nyugtatni, így a pánik is el fog kerülni. Régen a buszon is rosszul voltam. Ma már a legtömöttebbre is felszálok és eszembe se jut a pánik. De mondjuk ha bárhova utazok repülővel, mindig van nálam Xanax tabletta. Ha véletlenül nem érezném jól magam, 1 tabletta (0.25mg)teljesen megnyugtat. Kezeltesd ki magad egyetem előtt és keress fel egy nagyon jó szakorvost!
2018. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pokol az egész.


Én öt éve kezdtem el az egyetemet (szociális fóbiás vagyok meg generalizált szorongó) az elkerülést választottam. Minden félévben szorongtam, mert nem akartam bejárni a kurzusokra.. nem tudtam a követelményeket stb. Borzasztó érzés. Habár intelligens vagyok és el tudnám sajátítani az anyagokat, az összes vizsga olyan nagyfokú stressz így és túlélni a dolgokat, szerintem nem túl kifizetődő.


Ha szorongsz, próbálj rá gyógyírt találni, akár valamilyen gyógyszer, testmozgás, közösség formájában, de szerintem úgy érdemes elkezdeni az egyetemet, ha mentálisan jól vagy.


Én úgy érzem akkora teher szakadt a nyakamba, hogy nem nagyon tudom ezt elviselni és nagyon szenvedek.

2018. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!