Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az miért van hogy doki enyhe...

Az miért van hogy doki enyhe depresszióra ultra erős gyógyszert ír fel? Fiatal vagyok

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy ez szokványos e vagy mindenhol ilyen lazán végzik a gyógyszerek felírását? Mert enyhe depressziót állapított meg doki nálam (mindössze 25 éves fiú vagyok) és már fel is írt egy iszonyú erős gyógyszert. Az a neve hogy escitil naponta 10 milligram.


Na most szedem már egy február eleje óta és nagyon elfáraszt. Sokat alszok tőle, és gyengeségem van sajnos. A depressziómat enyhíti azt nem vitatom mert már elmúlt a halálvágyam és a temetésem tervezése. Sőt magabiztosabb is vagyok és nem akarok meghalni. DE!!! Sajnos az alvás amit okoz az SOK. Naponta 8-9 órát alszok és még így is fáradtabb vagyok. Szexuális mellékhatása nincsen hiába mondta doki hogy lehet lesz nem az van hanem úgymond altat még úgy is hogy semmi nyugtatót nem szedek mellé csak önmagába ezt!


Valaki meg tudja mondani h. ez elég ok arra hogy le tegyem a gyógyszert? Vagy elég csak úgy szedni hogy amikor rossz a kedvem alkalmanként bekapom?


KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT.



2018. febr. 27. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmanként nem ajánlom szedni. Ha úgy érzed erős, akkor az orvossal ezt beszéld meg. Ha leépíted a gyógyszert, akkor azt nagyon fokozatosan tedd!
2018. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen most mi az ultra erős? Ezt boldog-boldogtalannak felírják, szinte mindenki "ezzel kezdi"
2018. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

8-9 óra alvás miért sok? Fiatal korban ennyi lenne a normális. Gondolom, sokkal kevesebbet aludtál korábban, azért tartod soknak. De a depresszió kialakulásához is köze lehet, ha keveset alszol.

Viszont a gyengeség az nem jó, beszéld meg a dokival, hogy mit csinálj.

2018. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Alkalmanként nem ajánlom szedni. Ha úgy érzed erős, akkor az orvossal ezt beszéld meg. Ha leépíted a gyógyszert, akkor azt nagyon fokozatosan tedd!


1.-es válaszoló!

Alkalmanként tilos szedni ezt tudom én is! Azonban nem érzem túl erősnek inkább csak azt nem értem miért írnak fel egyből ilyen erős gyógyszert! Köszönöm a válaszod



2.-es válaszoló!

Hát az ebben az erős hogy kiüt fizikailag és agyban is tompít. Ha még nem szedted akkor ne alkoss róla ilyen erős véleményt hogy gyenge vagy erős gyógyszer!



3.-as válaszoló!

Az a baj hogy nem aludnák én ilyen sokat csak hát amióta szedem az escitilt azóta ennyit nőtt az alvásigényem. Tehát napközben fáradt vagyok, álmos mint akit fejbe vágtak és rengeteget ÁSÍTOZOK amire kollégáim is felfigyeltek és mondták úgy nézek ki mint egy zombi. Mondom úgy is érzem magam. -.-


Persze hogy nem jó a gyengeség. De a depresszió meg még rosszabb. Amúgy mondtam orvosomnak hogy gyengének, fáradtank érzem magam azt mondta hogy szedjem a gyógyszert. Na de kérdem én a doki szedte már ezt? Megnézném hogy beszedi és leszedálja akkor mit mondana -.-



Amúgy meg eddig már volt egy öngyilkossági kísérletem is. Bevettem öt szem advil ultrat egyszerre de szerencsére nem lett semmi bajom. Most már bánom de depressziósan sajnos a halállal néztem farkasszemet nap mint nap mert szürkén, fakón élet nélkül láttam mindent magam körül és úgy éreztem én rossz ember vagyok megérdemlem büntetésül ezt a félelmetes sötét érzéseket

2018. febr. 27. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!