Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 év alatt szülő nélkül van...

18 év alatt szülő nélkül van lehetőség pszichológushoz/pszichiáterhez járni?

Figyelt kérdés
Mindig is maximalista voltam, ami miatt folyamatosan szorongassal kuzdottem, kiskoromban jartam pszichologushoz, de most nem szeretnem a szuleimet bevonni, mert sajnos elkezdtem vagdosni magam, nem erosen, de elkezdtem. Jobban erzek magam tole, es a bulimia is kialakuloban van. Oszinten nem tudom hogyan jutottam ide, kivulrol igyekszem megjatszani hogy minden rendben. Esetleg korhazba tb alapon szulo bevonasa nelkul van ra lehetoseg? Ha gyogyszer kell nyilvan szolnak a szuloknek, de addig is megoldhato nelkuluk? 16/L
2018. márc. 2. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem oldható meg. Legyél őszinte a szüleiddel. Biztos nagyon rosszul esne nekik, hogy nem avatod be őket a problémádba. A szülőknek a legfontosabb a gyerekük, ezt ne felejtsd el!
2018. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus nem elérhető? Ha nem, akkor mégis próbáld meg a szüleiden át, nem kell elmondanod mindent nekik, hogy miért, csak mondd azt, hogy nagyon el szeretnél menni, és kész.
2018. márc. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Iskolapszichologus sajnos nincs. Viszont a sok hanyas es szorongas zavar, viszont erzem hogy nagyot csalodnanak bennem
2018. márc. 2. 22:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon akkor lesznek boldogok, ha te is az vagy. Ezt tartsd szem előtt. A pszichológus meg pont azért van, hogy a hozzád hasonlókkal beszéljen, ez a hivatása.
2018. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
igen
2018. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nem megoldható. Miért nem mondod azt nekik, hogy nem szeretnéd megosztani az okát? Majd a pszichológusnak vagy a pszichiáternek elmondod amit akarsz.
2018. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz ha jól tudom elmehetsz, pszichiáterhez szülő nélkül biztos, hogy nem.

Muszáj lesz belevonnod a szüleidet, de nem úgy kell elképzelned, hogy minden terápián bent fognak ülni veled. Egy-két alkalom lesz az elején amikor beszélniük kell vele, ilyenkor általában a te gyerekkorod és fejlődésed a téma, illetve, hogy a szüleid hogyan látják a helyzeted kívülről. Egyébként nem nagyon lesznek ott.


A kezeléshez hozzá kell járulniuk, még ahhoz is ami nem igényel gyógyszert.


Én azért nem jutottam el a terápiáig nagyon sokáig, mert szintén nem akartam belevonni édesanyám, csak akkor szóltam amikor már nagyon rosszul voltam.


Ha gondolod akkor megoszthatod csak az egyik szülővel is, az orvosnak az is elég.

2018. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kékvonalat hívd fel ott lehet, tudnak segíteni eked információkkal.
2018. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
pszihológushoz tudsaz menni csak nélkülük
2018. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!