Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül maradtam szüleim...

L.D.12345 kérdése:

Egyedül maradtam szüleim halála után, egy pszichológus vagy mentálhigiénés szakember tudna segiteni?

Figyelt kérdés

20on éves fiatal vagyok aki eddig anyagi okokbol a szüleivel élt de pár napja árva maradtam egy panelban. Édesapámat pár éve veszettük el Édeasanyámat pedig hétfön találtam meg az ágyában feküdve holta. Probálom elfogadni feldolgozni de egyszerüen nem megy, vannak pillanatok mikor minden rendben de van amikor teljesen megbénulok és csak zokogok. Párkapcsolatom nincs, barátaimra nem szémithatok, csak az üres falak a rettegés és a magány amim maradt. Attol félek hogy z az érzés csak jusosbodni fog, napok ota nem alszom, ha el is alszom 2órára de ugy ébredek hogy levert a viz és remegek, erös koncentrációs problémáim lettek, az ételt olykor kihányom máskor erös fejfájás és szédülés gyötör. Megprobálnám a nyugtatok szedését is de félek hogy az a munkahelyem rovására menne. Miben tudna segiteni egy orvos? Anyagi helyzetem nem tudom hogy megengedhetné ezt de ha muszáj lessz igénybe fogom venni. Sokat gondolok a halálra.

Elöre is köszönöm a segitséget!



2018. márc. 3. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos tudna, ezért vannak. Amúgy érthető, hogy most magad alatt vagy. Próbálj párkapcsoalot is kersni, ez lelkileg és anyagilag sem lenne rossz...
2018. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a lakóhelyed szerinti mentálhigiénés gondozót, az ingyenes. Csak akkor menj magándokihoz, ha nem vagy vele megelégedve. Akinek önálló praxisa van, 7-8 ezret is elkér egy óráért.
2018. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
MENJ EL PSZICHIÁTERHEZ MERT SÚLYOS A DEPRESSZIÓD.
2018. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogadd részvétem!

Ahogy a 2. hozzászóló is írta, keresd fel a lakóhely szerinti mentálhigiénés központot, vagy ha nem tudod melyik az, akkor a háziorvosod útba tud igazítani.

Pszichoterápiára lesz szükséged a gyász feldolgozásához.

Ezt tapasztalatból mondom, csak én más családtagot veszítettem el akkor.


Sok erőt kívánok!



#3

Első körben pszichológushoz kell mennie. Nem szimpla depresszió, hanem gyászesetről van szó. Nem kell egyből gyógyszerhez nyúlni, ha megoldható pszichoterápiával is.

2018. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Először is őszinte részvétem!


Azt javaslom ne menj pszichológushoz még.


Azt tudnod kell, hogy most egy iszonyatosan nehéz és lelkileg megterhelő időszak előtt állsz, viszont az mindig lebegjen a szemed előtt, hogy a felhők egy idő után elszállnak és újra ki fog sütni a nap.

Ez törvényszerű, csak túl kel élned a nehéz időszakot.

Persze gondolhatja azt az ember, hogy könnyű ezt mondani, de próbáld úgy nézni a dolgokat, hogy ez nem csak a Te személyes tragédiád, hanem egy olyan velejárója az életnek, amin mindenki átesik sajnos.

MINDENKI!


Én a helyedben kivennék 1 hét szabadságot, vagy betegszabit és ezt az egy hetet arra szánnám, hogy kizokogjak magamból minden feszültséget.

Engedd át magadon a fájdalmat, mégha úgy érzed beleszakadsz is, mert így megkönnyebbülsz.

Azt mondják pár nap mindenképp szükséges, hogy az ember csak önmagával és a veszteség feldolgozásával foglalkozzon.


Második lépésben kezd el a gyász feldolgozásáról szóló segítő pszichológiai könyveket olvasni, amiket nem feltétlenül kell megvenni letöltőoldalakon pl ncore is nagyon sok e-book fent van.

Írd be a google-ba, hogy gászról szóló könyvek és kidob majd egy csomót.

Ezeke, ha olvasod egyrészt megérted a folyamatokat amiken végig mész, másrészt leköti a figyelmed és tanácsokat is kapsz.

Emelett 1 hét elteltével én mindenképp elkezdenék sportolni minden nap, mert az is csökkenti a feszültséget.(futás, kondi, otthoni fitness bármi.)

Hasonló helyzetben lévő emberekkel sem árt levelezni, chatelni ilyen esetekben, valamint biztos vannak fórumok interneten, ahol ötleteket lehet meríteni.

Szereintem korai még pszichológushoz menni, mert még nagyon az elején jársz a gyásznak, kicsit engedd meg magadnak a szenvedést.


Legfontosabb, hogy ilyenor az ember hajlamos okolni önmagát azért, amiért nem bánt elég jól az elhunyt szerettével, de ez a legrombolóbb dolog, amit tehetsz.

Azt is nehéz felfogni ép ésszel ilyenkor, hogy annak aki elhunyt már semmi sem fáj, semmi sem rossz.

Igazábol gyász időszakában csak a gyászoló családtagokat érdemes sajnálni, mert ők maradtak itt, ők szenvednek, nekik rossz csak a helyzet, aki elhunyt már nem érez semmit.


Kicsit lehet felületesen fogalmazok, de nagyon sietve írok, remélem azért érthető az amire gondolok, visszaolvasni sincs időm, tuti tele van elírásokkal, de fogadd meg a tanácsokat!


Természetes-növényi nyugtatókat használj csak, mint gyógyteák(citromfű), valeriana tabletta stb.

2018. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Szia, ne pszichiáterhez menj az csak gyógyszerrel töm és nem fogsz meggyógyulni.Keres fel egy pszichológust ha valóban meg akarsz gyógyulni. Anyukám amikor elment pszichológushoz és elmondta neki,hogy mivel foglalkozik ,mennyit keres az megértő volt és mondta, hogy 5ezerért vállalja.Az meg nem sok pénz..
2018. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!