Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 évesen úgy érzem nem...

20 évesen úgy érzem nem müködik megfelelően az agyam, mi lehet az oka? Lelassult és fáradékony, 0energiaszintem van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy ideje észrevettem, hogy nagyon be vagyok lassúlva, ha lehet igy fogalmazni.

Nehezen kelek ki az ágyból, ha sikerül, alig csinálok valamit és egész nap csak itt ülnék.

Érzem, hogy leragad a szemem, hiába megvan mindig a 7-8-9 óra alvásom.

A kéve valamelyest segit, de az sem az igazi. Vizsgaidőszakot ginkobilobával és sok kávéval vészeltem át, akkor javult a helyzet, de ezeket nem szeretném mindennaposan használni.

Amik közrejátszhatnak: ferde a hátgerincem, sokszor fájnak a nyaki csigolyáim, mintha onnan is zsibbadna be a fejem de lehet ez hülyeség. Kevés vizet isztom. Mikor eszembe jut iszok, de akkor sem éreztem változást. Alacsony a vérnyomásom, általában 97/59.


Továbbá érzem, hogy nem fog úgy az agyam, ahogy kéne, nem vagyok olyan aktiv. Kicsit a beszédkészségem is lassult, nem reagálok olyan gyorsan, nem tudok rögtön visszamondani, hosszabb szöveget nehezemre esik egyfolytában és helyesen elmondani.


Mit gondoltok, mi lehet az oka ennek? Ti voltatok hasonló helyzetben? Pár éve még nagyon energikus voltam, hiányzik.


2018. márc. 5. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a nyaki csigolyáid fájnak, akkor nem megfelelő a vérkeringésed és a fejbe sem jut elég vér, ezáltal oxigén sem. Ez oka lehet annak, hogy lassabb vagy.

A vérnyomásod is azért alacsony, mert keveset iszol. Muszáj lenne többet innod és időnként alaposan átmozgatnod magad friss levegőn.

2018. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nrm olvasstm el teljesen de nekem alacsony a vernyomasom.

Egyél komplex szenhidratokat.Ha ugyerzed ki fogsz dolni egyel banánt vagy valami cukrosat (ihatod is) űditők stb.

A feher kenyeret csereld le rozskenyerre stb.Sok zsírosat is ehetsz csak ne egyel egyszerre cukrosat meg zsírosat mert ugy "learkódik".

Sportolj is mellé

Bár a cukor nem jó de ha baj van a vernyomasoddal akkor ezt muszály megenni.

2018. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképp ráveszem magam, hogy igyak többet.

A gerincferdülésemmel voltam gyógymasszőrnél, valamelyes helyre"húzta" de attól függetlenül nap mint nap fáj a nyaki csigolyám. Már nem tudom mit tehetnék. Biztosan emiatt is jut kevés oxigén az agyamba, de akkor mit tehetnék?

2018. márc. 5. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:

A fáradékonyságot és a koncentrációs zavarokat a vashiány is okozhatja. Szedj vastablettát (házi orvos is fel tud írni, akkor olcsóbb), étkezésektől lehetőleg távol, tejesektől mindenképp, mert gátolják a felszívódását.

C-vitaminnal együtt szedve a legjobb, mert az meg segíti.


Ha tényleg a vas hiánya a baj, akkor pár hét alatt érezni fogod a javulást. 3-4 hónapon át simán lehet szedni.


Ha ez nem segít, akkor jó lenne megnézni a pajzsmirigyedet, az is okozhat ilyen problémákat.

2018. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, fogok szedni vasat, még ajánlották mások is.

Ha nem javulok, elmegyek dokihoz. Csak mivel nem Magyarországon lakom, nem beszélem még teljesen jól itt a nyelvet és tartottam picit az orvostól.

2018. márc. 5. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Magas cukortartalmú ételeket hagyd el, a cukor rövid távon a sejtek közötti kommunikációt segíti hosszútávon pedig tönkreteszi és rontja , ebből adódhat hogy memórizavarokkal küszködsz ( nekem a rövidtávú nem olyan mint régen pedig fiatal vagyok )
2018. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanezek a tünetek, inzulin rezisztens vagyok, pajzsmirigy alulműködéssel. Mindenképp menj el teljes vérképre, addig vasat se szedj amíg nem biztos, hogy kevés mert a sok ugyanolyan rossz. Inzulin rezisztenciát meg terheléses inzulinszint (nem cukor!!! nem ugyanaz a kettő) méréssel tudják nézni.
2018. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pelnanus, azért az nagyon ritka, hogy valakinek túl sok vasa legyen... :D


Te mit szedsz a pm-re a hormontabin kívül? Vas, B-vitamin, szelén, E-vitamin, magnézium megvan? :)

És IR-diétázol? Elvileg azzal a Hashimoto-tüneteknek is el kellene múlniuk, legalábbis javulniuk...

2018. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!