Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Ez már kezd...

Mit csináljak? Ez már kezd para lenni. Egyre idegbajosabb vagyok és már félek hogy kárt teszek magamban vagy másban.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok (lány) és egyre inkább nem tudom kezelni az indulataimat. Tudni kell hogy olyan környezetben élek ahol sok ember idegesit, pl család, munkahely és osztálytársak, volt osztalytarsak is. Régebben sokkal több türelmem volt, igaz akkor még csak kisebb hisztijeim voltak de most ha valaki felidegesít nem ismerek határokat, őrjöngök, sikitok és dobálózom. Ez egyre rosszabb, van amikor már remeg a kezem. Sokszor azt képzelem hogy leszúrok valakit késsel idegességemben...

Mit tegyek hogy újra a régi hideg vérű lány legyek?

Nem szedek semmit és nem is járok pszichológushoz.



2018. márc. 8. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el sportolni. De ne csak úgy ímmel-ámmal, hanem, mint az állat. Futás, bicajozás, úszás, vagy ebben a sorrendben. Kiválóan levezeti a belső feszültségeket, és 30 km bicaj után sem kedved, sem erőd nem lesz indulatoskodni. Fáradt, és nyugodt leszel, ráadásul az idegesítő emberek közül is kiszakadsz.
2018. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán ideje lenne a dokinak. Bár jó eséllyel simán magnéziumhiányosan táplálkozol -próbálj meg magne b6-ot szedni, nekem nagyon sokat segített.
2018. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sport, magnézium és D3-vitamin szedése, emellett nem ártana egy pszichológus sem, aki segít megkeresni az agressziód okait
2018. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mielőtt cselekszel számolj el 10-ig
2018. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha tudatosan próbálkozol ilyenkor visszafogni magad, az idővel javít a helyzeten, én pl. régen mindig beleütöttem vagy rúgtam dolgokba ha ideges voltam (csak azt tudtam megválasztani, hogy mibe pl. nem az öcsémbe, hanem valami tárgyba, lehetőleg tartósba vagy olcsóba), el is törtem egyszer a kezem amikor bele ütöttem a falba, de mostanra már egész jól vissza tudom magam fogni, nagyon régen nem volt olyan, hogy valamin le kellett vezetnem az indulatom. (Persze az is segít, ha el tudod kerülni, az olyan helyzeteket amiben idegesítenek.) 24/f


tipp: szorítsd ökölbe a kezed, esetleg meg az összes izmod (has, mell, hát, karok, lábak, stb. amit csak tudsz) és vegyél egy mély levegőt amikor rád tör a pusztíthatnék.

2018. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!