Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tippek/tanácsok pánikbetegség...

Tippek/tanácsok pánikbetegség ellen?

Figyelt kérdés

2016 novemberében kezdődött, többször rosszullettem a buszon, erős hányinger volt a tünet. Végül pszichiáterhez küldtek, ahol elkezdtem escitilt szedni és xanaxot, 2-3 hét után elkezdett hatni és jobban lettem. 3 hónap után abbahagytam a gyógyszer szedését önszántamból, amit már megbántam. Persze újra előjött és újra elkezdtem szedni, újra jobban lettem, utána szedtem minden reggel 10mg ot, xanax nem kellett. Tavaly novemberben volt hogy elfogyott a gyógyszer, és nem siettem a doktorhoz, majdnem 1 hét kimaradt a szedésből. Újra előjött és azóta nem javulok. Emelték az adagom, de nem segit, xanaxot kezdtem el mellé szedni 2 x 0,25 öset, nem mindig hat és nagyon elnyom.


Több mint 1 éve edzem heti 3x, egészségesen étkezem, de nem segít elfeledtetni a gondomat, sőt még lehangol is, mert nehezen fejlődöm hisz a szorongásokkal és étvágytalansággal nem tudok hízni.

Leszoktam a cigiről, vitamint szedek, magnéziumot is plusszba, próbálom kerülni a stresszt, de nem gyógyulok és ez megneheziti az iskolai életemet na meg a szociális életem.


2018. márc. 8. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Könyörgök: pszichológushoz jársz? Nem! Na itt van a hiba! A nyugtató csak elfedi a bajt, de nem oldja meg. Addig tart, amíg szeded. ezzel szemben a pszichoterápiában egy szakember vezetése, támogatása mellett szembenézel az okokkal, és kialakítod a saját megküzdési stratégiáidat.
2018. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez járok havonta, de nem jutunk előre, nem tud segíteni, ha tudott volna nem így állnék. Pszichológus meg nem olcsó dolog ha havonta legalább 2x3x elakarok menni, ismerősöm 8000ft/óráért járt.
2018. márc. 8. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, de megéri. Így nem jutsz előre. Pszichológus viszont véges határidővel megoldaná. Inkább minden más költségedet faragd le: ruhát, szórakozást, és erre szánj. A gyógyszertől soha nem fogsz tudni megszabadulni, többet ráköltesz, mint pszichológusra.
2018. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A neten is találsz relaxációs gyakorlatokat. Rendszeresen végezd! Fog segíteni meglátod! Az antipszichotikum azért nem használ, mert csak placebo hatása van, a májadat tönkre teheti. Én GAD-ból gyógyultam meg légzéstechnikával, és relaxációval.
2018. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
2018. márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es.


Ha placebo, akkor hogy teszi tönkre a máját?


Nem kell mindent elhinni, ami az interneten van! Válogatni kell az információforrások között és nem rögtön továbbadni őket, még ha annyira hangzatosak is!

2018. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!