Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mazochista vagyok?

Mazochista vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában vettem észre magamon olyan jeleket amik azt jelképezhetik, hogy mazochista vagyok. Először is ami nagyon feltűnt, hogy szeretem a megalázottságot vagyis így nem tudom de valamilyen féleképp felizgat ha dominálnak felettem. Néha megütöm magam és az jól esik és régen vagdostam magam ami szintúgy boldogsággal töltött el.

Azt tudom hogy ezek nem normális dolgok csak nem tudom mit kéne tennem.



2018. márc. 11. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Hány éves vagy?
2018. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Ez egy nagyon összetett kérdés, jó lenne pontosabb képet kapni róla. Ennek a világnak, amelyről úgy hiszed, hogy a részese vagy, nagyon szerteágazó módszerei vannak.

1) Kötözés és fegyelmezés/büntetés - ezt vélhetően nem kell magyaráznom. Személy szerint ide sorolnám még a lelki megtörést, megalázást is.

2) Alá- és fölérendeltség. Ez azt jelenti, hogy arra vágysz, hogy valakit irányíthass, vagy épp valaki irányítson téged. Ennek az ideális megvalósulása úgy néz ki, hogy van valaki, aki megmondja, hogy mit kell tenned, te pedig mint egy robot, azonnal és szó nélkül teljesíted azt.

3) Szado- és mazochizmus. A szadista ember számára az okoz szexuális izgalmat, hogy testi kínokat, fájdalmat okozhat a párjának és láthatja, ahogy szenved tőle. Ezzel szemben a mazochista ember pont ennek az ellentéte, őt a testi fájdalom megélése izgatja fel.


Mint láthatod, ez a világ arról szól, hogy a tested és a lelked egyaránt odaadod annak, aki azt megérdemli. Ehhez nagyon stabil talajon álló párkapcsolat kell, amely a rendíthetetlen bizalmon, egymás iránti tiszteleten, szereteten/szerelmen és az őszinteségen alapul. Mivel ehhez teljes mértékben oda kell adnod mindened a párodnak, amid csak van, ezért nagyon figyelj oda arra, hogy ki lesz az az ember.


Természetesen ennek vannak szintjei. Vannak párok, akik csak szex során egy csipetnyi fűszerként adják hozzá a szexuális életükhöz, illetve vannak, akik 0-24-ben így élik az életüket. Azaz azt is az irányító fél dönti el, hogy mikor és mit ehetsz, ihatsz, hogy milyen ruhát kell felvenned, hogy mettől meddig kell aludnod, hogyan kell viselkedned másokkal, stb.


Ha ilyenbe akarsz belekezdeni, akkor először mindig tisztáznotok kell a pontos határokat, hogy ki meddig mehet el, mit szabad és mit nem. Meg szoktak beszélni egy menekülőszót is, ami akkor jön jól, ha a párod valami olyasmit akarna megtenni, ami a te határaidon túl van. Ellenben a menekülőszó kimondásának akár adhattok is egy olyan feltételt, hogy ez valami olyan következménnyel járjon, ami miatt kétszer is átgondolod, hogy kimondod-e.


Egy dolgot viszont tudnod kell. Minden embernek vannak vágyai. Nekem is megvan a sajátom, illetve neked is. Tehát ez teljesen normális vágy, rengeteg ember van ugyanígy, ahogy te. Viszont ha a vágyaidat elfojtod, azzal önmagadnak hazudsz, önmagad tagadod meg. Viszont vigyázz arra, hogy a párkapcsolat ne csak rólad és ne csak a te vágyaidról szóljon. Legyen egyensúlyban a párod örömével.


Apró megjegyzés: Testi fájdalmat anélkül is átélhetsz, hogy fizikailag ártanod kellene magadnak (például vagdosni). Próbáld csak ki a csípős paprikát az egyes testrészeiden, vagy hasonlóan a mentalevéllel.

2018. márc. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

15 éves vagyok.

2018. márc. 11. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked van igazad: ezek NEM normális dolgok. Függetlenül attól, hogy egyesek megpróbálják "megmagyarázni".


Az önbántalmazás (= autoagresszió) oka MINDIG lelki/érzelmi, pl. ha valaki nem tudja kezelni a negatív érzelmeit, vagy dühös valami miatt, ami ellen nem tehet semmit stb. Előfordul érzelmileg elhanyagolt gyerekeknél is, ill. olyanoknál is, akiket fizikailag és/vagy lelkileg bántalmaztak (szülők, rokonok, ismerősök, bárki).

Nem könnyű ebből kijönni, úgy értem, hosszú időbe telhet feltárni a probléma hátterét, majd viselkedésterápiával vagy egyéb módszerrel megoldani, és jó pszichológust sem könnyű találni. De azért próbáld meg szerintem, csak nyerhetsz vele.

2018. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

15 évesen még nem biztos.

Azon se lepődj meg, ha körülbelül 3 hónapra "leszbikus" leszel, aztán mégsem...

2018. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!