Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért bántja magát?

Miért bántja magát?

Figyelt kérdés
A barátom elmondta, hogy szeret magának fájdalmat okozni, szereti a véres seb látványát, már egészen kicsi kora óta. Nem tudtam neki segíteni, megkérdeztem tőle, hogy nem-e mazochista de azt mondta, hogy nem, mert nem izgul fel rá. Viszont azt is mondta, hogy nagyon kicsi korában elkezdte magát kielégíteni. Én mondtam neki, hogy úgy tudom, hogy ez természetes kiskorban, serdülőkorban meg még inkább. De mondta, hogy ő szinte naponta csinálja kb 6 éves korától, és egy éve akar róla leszokni mert már undorodik magától, de mikor rájön akkor nem tud leállni, mikor befejezi akkor meg sír mert utálja magát ezért, nem gondolja egészségesnek, hogy ilyen régóta csinálja és ilyen sokszor. Már hónapok óta nem csinálta és ennek viszont örül. A mazochizmus ugye a szexualitással összeköthető, ezért nem tudom mi ez. Szerintem se valami normális, hogy ilyen kórosan csinálja, de a fájdalomra nem izgul fel. Olyan hülye dolgokról beszél, hogy kipróbálná azt, hogy eltöri a kezét, vagy szívesen kipróbálná az emberölést. Ha nem mazochizmus, akkor mire utal ez a szexuális állapot, és sebek iránti élvezet? Na meg a gyilkolási, öncsonkítási vágy?? Nem akartam mondani neki, hogy menjél el egy pszichiáterhez, úgy sem menne, de úgy kiakadtam, majdnem leordítottam, mert kicsit azért meg is ijedtem, főleg mikor mondta, hogy elképzelte már azt is, hogy milyen lenne engem megkínozni, és megölni.

2018. márc. 11. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy vannak vágyai és kielégíti magát, teljesen normális, emiatt nem kell bűntudatot éreznie, naponta egy nem vészes. Az viszont már nem normális, hogy bántani akarja magát és bántja is. Segítséget kellene kérnie.
2018. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem olyan valakivel kéne beszélned, aki tudod, hogy eltudja őt vinni orvoshoz és tud rajta segíteni.
2018. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nem hallgat senkire sem. Nem tudom, hogy segítsek neki, mit kéne erre mondanom, miért csinálja és mi ez az egész.?
2018. márc. 12. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de te is tudod szerintem, hogy ennek előbb utóbb rossz vége lesz. Ha tényleg fontos neked, akkor erről szépen beszámolsz szüleinek/nagyszüleinek, akik majd beszélnek vele, mert ez amit elmondtál nem játék.
2018. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!