Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le VÉGLEG a...

Hogyan szokjak le VÉGLEG a vagdosásról?

Figyelt kérdés
3 éve vagdosom magam,rövidebb-hosszabb szünetek voltak közben. A pszichiáterem depressziós vagyok,majdnem 1 éve szedek hangulatjavítót. Tavaly nyár körül vágtam meg magam utoljára,és most viszont megint visszaestem,pedig azt hittem,hogy ezt már teljesen magam mögött hagyhatom.

2018. márc. 11. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adj ki magadból minden érzelmet! Ne fojts el semmit,nem éri meg.
2018. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mádár0218 ***** válasza:

Biztos van egy nagyon jó barátod, neki mond él minden bánatod bajod, adj ki, mindent és segít neked ha tényleg jó barátod.


De ha gondolod nekem is leírhatod mi a problémád, hátha tudok segíteni

2018. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére nincs tapasztalatom ezzel, de egy jó ismerősöm azt mondta hogy ő annó azt csinálta hogy amikor ilyen gondolatai voltak kiírta magából egy naplóba vagy valami mással foglalta el magát pl sütit sütött vagy elment kondizni.
2018. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valahogy máshogy vezesd le a sok rossz érzést..

Pl sportolj vagy ha nem vagy sportos csak csinalj par fekvotamaszt az is lehet fajdalmas pl, vagy sirjd ki magadból az is segít, folyamatosan foglald le magadat valamivel ol hazimunka vagy bármi

2018. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem sajnos van tapasztalatom.. 3 évig csináltam én is, 5 éve küzdök súlyos depresszióval, szorongással, deperszonalizációs zavarral, meg még jó pár dologgal..

Nekem az segített a leginkább, hogy elkezdtem dohányozni. Ezt nem ajánlom, mert rohadt káros, de mindenképpen olyat kéne találnod, amivel le tudod foglalni magad, mikor úgy érzed, hogy meg akarod vágni magad. Nem tudom azt mondani 100%-osan, hogy nem fogsz gondolni rá, én 2 éve nem vágtam meg magam, de folyamatosan gondolok rá, van, hogy elő is veszem a pengét és úgy sírok, hogy hol felveszem, hol leteszem. De meg tudom állni, és ez nem is fordul már elő olyan sokszor, mint 3 éve.

Az is segít, ha szerzel egy kis háziállatot, ha van rá módod. Én sokáig nem akartam, mert úgy voltam vele, hogy magamról sem tudok gondoskodni, nemhogy egy állatról, de hidd el ez nem így van! Nekem most van egy kis nyuszim, és annyi szeretet tud adni! Ha nagyon rosszul érzed magad, akkor csak lefekszel mellé a földre, és odabújik és szeretget és máris nem érzed magad egyedül..


Valamint orvost kéne váltanod. Én 5 év után is egy elég erős gyógyszert szedek xanaxszal kiegészítve, és bár jelenleg engem ezszinten tart, én is orvost fogok váltani. A cél minden esetben az lenne, hogy gyógyszer nélkül legyél olyan állapotban, hogy el tudd végezni a mindennapi dolgaidat és normális életet tudj élni.


Az is sokat segíthet, ha megkérsz egy barátot, hogy egy pár napig legyen veled, mikor ilyen késztetést érzel. A lényeg, hogy ne tarts magadban az érzéseidet, hanem add ki magadból.. Inkább verj szét valamit, fogd a párnádat és vágd földhöz pársz tiszta erőből, hidd el icsit lenyugszol tőle (nekem ez sokat segített).


Hidd el, hogy van kiút! Ha 1 éve szedsz hangulatjavítót és nem használ, akkor valószínűleg emelni kéne az adagon, vagy szimplán orvost váltani. 5 éve élek ezzel, és hellyel-közzel kezdek olyan lenni mint egy normális ember. Nem mondom, hogy teljesen fel lehet épülni belőle, mert nekem is vannak olyan napjaim, hogy nem tudom elhagyni a házat, ilyenkor pihenek 1-2 napot, de felállok, és újra küzdök utána.

Hidd el magadról, hogy erős vagy, míg más elmegy iskolába/dolgozni, nekik csak annyi az egész, hogy kimennek a lakásból és bemennek dolgozni/iskolába, te viszont ELHAGYOD a lakást és ettől már sokkal erősebb vagy.


Bocsánat, kicsit hosszúra sikerült.

2018. márc. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!