Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bele lehet abba betegedni ha...

Bele lehet abba betegedni ha nem tudom kibeszélni magamból a fájdalmaimat?

Figyelt kérdés

Régen még képes voltam rá. De sajnos az utóbbi időkben olyan gát keletkezett köztem és a családom /barátaim (?) között hogy már nem vagyok rá képes. A családom ott rontotta el hogy nem hitt nekem bizonyos dolgokban és egy fél idegennek hamarabb hittek, a barátaimban nem tudok bízni pedig régen az is sikerült. Amivel le tudom ideig óráig csillapítani a feszültséget az a sírás, az állataim, alkohol, kávé, rajzolás. Egyébként nem vagyok prűd, szűklátókörű ha beszélgetni kell, nem vagyok magamnakvaló, ha akarok valamit teszek érte hogy úgy legyen. De erre képtelen vagyok hogy a rossz érzéseimről beszéljek. Az zavar a legjobban hogy nincsen beleszolasom szamomra fontos kapcsolatokban. Nem lehet megbeszélni szem-szem kozt hogy mi a probléma hanem egyszerűen kizarnak az eletukbol, es bennem megmarad sok kérdés. Csak mert ők gyávák. Én meg már magagom kívül nem tudok teljesen oszinte lenni senkivel. És ettol szinte megfulladok, szetfeszit bent.

18L


2018. márc. 12. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés és sajnos igen, bele lehet betegedni. Nekem emésztőrendszeri panaszokban nyilvánult meg először (nem tudok megemészteni valamit - hányinger, folyamatos émelygés) és kósza fájdalmakban nyilvánult meg (agyonnyom a teher - váll- és nyakfájás; megfulladok a jelenlegi helyzetben - mellkasfájás és szorítás). Emberek közül senkiben sem tudsz megbízni? Milyen lenne az a személy, akiben mégis? Kívülállókkal sem szoktál beszélni a problémákról (akik esetleg ismeretlenek, így bármiféle elfogultság nélkül tudnak tanácsot adni)?
2018. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos nekem is gyomorgörcsöm lett ettől. Már jól vagyok, pszichológus segített.
2018. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Betegedni nem tudom. De az biztos, hogy amíg nem mondasz ki dolgokat, addig ez sokkal nagyobbnak tűnik, mint ha megteszed.


Lehet nincs igazam, de szerintem kicsit gyáva is lehetsz.

2018. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem igen.
2018. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!