Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy az egyeteme...

Miért van az, hogy az egyetemen ha bent ülök órán, akkor rámjön egyfajta szorongásérzet, hogy mi van ha felszólít a tanár, vagy akármi?

Figyelt kérdés
ezelőtti félévbe volt hogy be kellett mutatkozni 60-70 ember előtt, és tökre ideges voltam míg sorra nem kerültem, féltem hogy remeg a hangom vagy valami, mit tudok ez ellen kezdeni? nem tudok így normálisan koncentrálni

2018. márc. 13. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és sokszor a kezem is izzad/ujjaim remegnek , és nem tudom miért, járok pszichológushoz is, és most az autogén tréninget kezdtük el remélem segíteni fog
2018. márc. 13. 11:50
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenkiben dolgozik egy jó adag stressz. Bízzál a pszichológusodba, segíteni fog.
2018. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az lehet mögötte, hogy nagyon félsz mások véleményétől, gondolataitól. Valahogy rávagy görcsölve, hogy ne legyen rossz kép senkiben rólad.


Szerintem úgy tudsz ezen javítani, ha eltudod fogadni, hogy másoknak lehet negatív véleménye rólad és ezzel semmi baj.


Meg edzed magad, vállalj be kellemetlen helyzeteket direkt, csak gyakorlásképp.

2018. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy ez nem olyan könnyű, nem merek csak úgy megszólalni 150 fős előadáson
2018. márc. 13. 17:43
 5/5 anonim válasza:

Nekünk az egyetemen már az első órákon elmondták, hogy ne féljünk megszólalni, mert nagyon sokan jönnek gimiből olyan tapasztalattal, hogy megalázták tanárok vagy diáktársaik, amiért rosszat vagy jót csak rosszul mondott...


Lehet, hogy neked is egy korábbi rossz tapasztalatod van, vagy láttál valakit ilyen helyzetben és félsz, hogy te is olyan leszel.


Szerintem ezzel nincs mit tenni, "gyakorlat teszi a mestert", elsőre biztos nehezebb lesz felszólalni, de ha majd hatvanadszorra csinálod, meglesz a gyakorlatod.

2018. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!