Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre lenne szükségem!...

Segítségre lenne szükségem! Depressziós lennék, vagy ez szimplán hónapokig tartó rosszkedv? :/

Figyelt kérdés
Tisztázzuk le, nem vagdosok magam, nem is fogom. Baromság az egész. Viszont... Komolyan aggódom, hogy depressziós vagyok. Anya és apa nemrég váltak el, és iszonyú dolgokat vàgtak egymàs fejéhez az én és a testvérem jelenlétében. Apa folyamatosan azt hangoztatja, hogy olyan trehány és lusta disznó vagyok, mint anya, meghogy nem figyelek magamra ezért vagyok ronda, és fogyjak már le. Esténként azt hallgatom, ahogy anya sz€x€l az új pasijával. A testvéremnek kolonc vagyok a nyakán, és számtalanszor bánt. Anyám szülei lesz@rnak minket, apám fél családja utál. Az unokatesóm azt mondja, hogy nagyon dagadék vagyok, és iszonyú ronda azzal a pár miteszerrel/pattanással a fejemen, amim van. A legjobb barátnőm 150km-re lakik tőlem. Az osztálytársaim nap mint nap bántanak lelkileg, mindennel: hogy stréber, ronda, kancsal, dagadt, pattanásos, stb... Ez nem is baj, de már a barátnőim is folyamatosan szekálnak.lol, épp most kaptam a "barátnőmtől" egy sértő üzenetet. Vasàrnap nagyszabású eseményen voltunk a barátnőimmel és az unokatesómmal, ahol jól kellett volna éreznem magam, de megtörtént életem első pánikrohama. Néha, amikor semmi okom sincs rá, szomorú leszek, görcsölni kezd a hasam, és óràkon keresztül sírok, pedig nem történt semmi. Egyszerűen nem tudom feldolgozni. Önbizalmam nincs. Hogy is lenne? Én egy stréber, idióta, ronda, dagadt, pattanásos "g€ci" vagyok, aki most legszívesebben öngyilkos lenne... Mellesleg egyszer már a hasi görcsön kívül igazi, fizikai szívfájdalmat is éreztem. Nem bírom...

2018. márc. 13. 19:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Több, mint fél éve tart ez az állapot
2018. márc. 13. 19:58
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Ne hisztizz, találj magadnak értelmes elfoglaltságokat és sportolj, fuss vagy sétálj, a bántó megjegyzéseket ne vedd magadra, de ha van igazságtartamuk, akkor próbálj tenni valamit.
2018. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodalnam, ha tényleg depressziós lennél. Még olvasni is szörnyű volt.

Tájékozódásképp kitölthetsz egy beck fele depresszió kérdőívet, abból megtudnád, hogy kb mennyire súlyos. Esetleg pszichológus is tudna segíteni feldolgozni a gondjaid es kulso szemlélőként objektív tanácsot tud adni.


Viszont a leírásod alapján tudnál is tenni ellene. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy hany kilo vagy (+magasság), hogy állandóan dagadekoznak.

2018. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, nem hisztiznék én, ha nem bőgnék mindennap. Második válaszoló, 157cm vagyok és 62kg. Tudom, hogy sok, mondták már
2018. márc. 13. 20:24
 5/8 anonim válasza:
Én pánikbeteg vagyok most is volt 1-2 órán keresztül. Én meg sajnos úgy vagyok hogy kitombolom magamat vagy magamba folytom és utána leszek rosszul.olyankor nem tudok egyhelybe megulni es olyan érzés mintha lassan elvinne a mentő de utána jobban leszek. 19 éves koromba kezdődött most 23 éves vagyok. Régen engem is b@stattak mert vékony voltam (vagyok) harry potter szemuvegem volt :D és rosszul tanultam akkor még az volt a ciki és magamba tartottam. Szoljál oda nekik rendesen !!!! Ha vissza mehetnék az időben én azt tenném és talán nem lennék most ilyen görcsös .
2018. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyira azért nem vészes a sulyod. Sokkal rosszabbra számítottam. Max ha 5 kilot kéne leadnod. Valószínűleg egyébként akkor is szívnák a véred.
2018. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Figyelj én fiu vagyok és szeréntem a csontot a kutyáknak szokás dobni. :) egy nőn legyen mit fogni. A külső meg nem a legfontosabb legyél rendes kedves okos es szard le akik fikáznak. Fikázd vissza őket.
2018. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azok alapján, amiket írsz, nem kizárt, hogy depressziós vagy, érdemes volna pszichológushoz fordulnod. Anyukáddal tudsz beszélni erről? Felkereshetnétek a hozzátok eső családsegítő szolgálatot, ott ingyenesen adnának pszichoterápiás ellátást, de vannak különböző rendelések, ahol TB-re lehet menni, meg ugye magánrendelés is van, csak az nem olcsó. Ha van a sulitokban iskolapszichológus, talán ő is tovább tud küldeni klinikai szakpszichológushoz. A válás minden esetben nehéz a gyereknek, nálatok ráadásul nem is valami kíméletesen rendezték a dolgot szüleid, emellett az osztályban is nehezen találod most a helyed, nem csoda, hogy nehéz neked. Sok szenvedést okoz neked a jelenlegi helyzet, szerintem mindenképp menj el pszichológushoz, hogy ez a szenvedés minél hamarabb elmúlhasson, minél hamarabb megtanuld kezelni, vagy ha valami betegséged van (pl. depresszió), minél hamarabb meggyógyulj. Hajrá! Isten áldjon!
2018. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!