Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADD-s vagyok vagy csak lusta?

ADD-s vagyok vagy csak lusta?

Figyelt kérdés

;-;

Nem merek elmenni h kiderüljön egy buta, lusta disznó vagyok és az osztályfőnökeim, suli pszichológus elött leégjek, hogy kifogásokat keresek, (mert hogy a szüleim azt mondják ott érdeklődjek).

Már 2 hónapja kutatok, online tesztek azt mondták, hogy van, viszont van pár kivétel: nem vagyok diszlexiás, az olvasással sem volt bajom 1.-2.on kívül természetesen, szerettem is olvasni, nem ugráltam a kulcsszavak között, kiváncsian, figyelmesen olvasok ha érdekel, néha egy megállóval tovább is megyek, és különösebben kreatívnak sem érzem magam, vagy csak nem hoz lázba amikor lehetőség van annak lenni. Vicces ritkán vagyok. Minden más igaz rám, a hiperaktivitás része nem a domináns, főleg h enyhe szociális fóbiám van, valószínűleg az add tüneteitől, meg hogy nincs mit érdekeset mondanom, egyszerre 3 beszélgetésre próbálok figyelni, túlgondolok mindent hogy már azt se tudom mit mondott utoljára, vagy egyszerűen elgondolkozom és lemaradok. Nem tudok előadni hosszú szöveget, túl nagy koncentrációt és zéró félelmet igényel.

Diagnosztizálás menete? Jó egyáltalán valamire ha diagnosztizálom magam?Papírt kapok? Érdemes egyáltalán gyógyszert szedni? 17/L



2018. márc. 16. 01:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Bármi segítség, gondolat jöhet:)
2018. márc. 16. 01:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, hasonlít az általam tapasztalt


Egy kissé keversz két dolgot: Az ADD és az ADHDt.

A kettő közötti egyetlen különbség, hogy az ADHD-nak része a hiperaktivitás is (ADHD=Attention Deficit Hiperactivity Disorder, míg ADD=Attention Deficit Disorder).

Szóval, ADDd lehet bármiféle hiperaktivitás nélkül is.

Amiket érdemes megfontolnod:

Előnyök:

-a leírásod alapján van rá esély, hogy szociális fóbiád/egyéb szorongásos zavarod van. Ezen tudna segíteni a pszichológus

-az egyetlen út a diagnózishoz ha elmész egy pszichológushoz. Ezzel kaphatsz kezelést rá (terápiát, gyógyszert, stb.), vagy akár felmentést is bizonyos feladatok alól

-az iskolapszichológus ingyen van, ha nem értene hozzá v nem akarna diagnosztizálni, elmehetsz máshova (ha szüleid azt nem támogatnák, akkor pedig mindenképpen az iskolapszichológus a megfelelő választás

Hátrányok

-egy biztos diagnózishoz több ülés szükséges

-nem biztos, hogy az iskolapszichológus képzett a betegség felismerésére és kezelésére (ha jól tudom, a 90-es évek előtt magyarországon nem volt elfogadva betegségként. Járok pszichológushoz, elég idős, hasonló módon felmerült nálam az ADD gyanúja, de amikor elvittem hozzá a kitöltött figyelemtesztet, mondta, hogy sajnos erre őt még nem képezték, ebben nem tud segíteni)

-pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak pszichiáter. Viszont a pszichiátereket az ADD felismerésére sokkal kevésbé képzik, szóval a diagnózishoz pszichológus kell-az iskolapszichológus vagy továbbküld gyógyszerért egy pszichiáterhez, vagy úgy ítéli meg, hogy neked nincs rá szükséged


Én a helyedben megpróbálnám meggyőzni a szüleimet, hogy fizessenek be magánra (pl.: [link] Ha ez esélytelen, akkor elmennék a suli pszichológusához, mivel van rá esély, hogy tud segíteni, és a szorongásos problémák megoldására biztosan felkészült.

2018. márc. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

*Amit leírtál, hasonlít az általam tapasztalt problémákra. Úgyhogy, utánanéztem a témának, angol nyelvű irodalomban is.


(Látod, ezt is elfelejtettem odaírni :D)


19/f

2018. márc. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 tartalmilag jó amit írsz. de most mindent az adhd címke alá tesznek. azt is akinek nincs a hiperaktív rész. régebben meg az ADD alatt volt a hiperaktív is. Szóval az elnevezések változnak. de ezek csak címkék. a lényeg tényleg az, hogy nem feltételen van hiperaktivitás.


meg ami linket betettél, ott a felnőtt adhd ambluancia az ingyenes. szerintem őket simán fellehetne hívni. de ők kérni fognak beutalót. amit adhat a körzeti. de lehet adhat az iskola pszichológus is nem tudom. meg kell kérdezni.


a gyógyszer használhat, igaz én nem rég szedem és nem egy korosztály vagyunk. de ezen túl lehet más módszereket is használni. az nagyon jó irány angolul olvasni erről, mert jobb minőségű dolgok vannak.


szerintem az fontos, hogy tisztázd magadban, hogy egészen konkrétan milyen problémákat okoz ez. konkrét szituációk.


de fontos hogy számolj ezzel. mert nagyon el tud cseszni dolgokat. szóval járj utána!!!

2018. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Ez az oldal, a diagnosztizálás 3 alkalmas menetével pont elég lesz hogy meggyőzzem őket, hogy nem elég a sulis. Már voltam 4 pszichológusnál szoc fóbiával, de a kognitív terápia nem működött, mert nem szeretem a small talkokat, és nem olyan sok az érdekes téma/esemény/pletyka, és nem tudhatom hogy érint valakit valami, és túl késő volt már, hisz sokan inkább elkerülnek, lehagynak, lemaradnak hogy ne kelljen beszélgetni. Már én is..
2018. márc. 16. 12:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen köszi, nézegettem Adhd taktikákat. Majd jól jönnek.
2018. márc. 16. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Jah... haha. bocs. meg se néztem mit linkelt valahogy azt hittem ezt :D

[link]


itt az első az amiről beszéltem, hogy ingyenes csak kell beutaló.


angolul ez egy jó forrás:

[link]

2018. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez is remek köszönöm:)
2018. márc. 16. 14:08
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg, hogy ha nem vagy adhd-s akkor is hasznos megérteni ezt. mert ez valami nagyon alapvető dolog. talán mindenkiben ott van, csak nem ilyen mértékben :D de a módszerek, segíthetnek bárkinek szerintem.
2018. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!