Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valakinek hasonló tapaszta...

Van valakinek hasonló tapasztalata Frontinnal?

Figyelt kérdés

Vagy xanax, helex tök ugyanaz. A lényeg az, hogy függő vagyok és este 9 mg-ot szedek be, másnapra már meg sem érzem a hatását, mert hozzászoktam. Ellenben egy olyan emberrel, aki soha nem szedte, azt szerintem 2 napig kiütné ez a dózis.


Van valakinek hasonló mértékű adagolása, vagy hasonló szerhez való függősége, amit nagy adagban szed naponta?

Hogy próbáljátok meg leküzdeni?



2018. márc. 17. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Miért szedsz ilyet? Még büszke is vagy rá, hogy milyen nagy dózist szedsz? Szerinted hova fog vezetni a függőséged??
2018. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az alprazolamnak nagyon gyors a felezési ideje, 4-6 óra alatt teljesen elmúlik a hatása.
2018. márc. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is szedem ezt a kettöt meg még egy harmadikat,de meg se érzem a hatását:(
2018. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Én 8mg-ot szedek alváshoz, mert nélküle kizárt lenne, hogy magamtól aludjak. 2x2mg SR és hozzá 4mg sima. 13-ig számoltam leszokásban számát. Egy addiktológus azt mondta, hogy ezzel éljek együtt úgy, mint akinek inzulin kell vagy vérnyomás csökkentő. Nekem xanax kell, hogy működjek. Ezzel a felfogással semmi bajom. Este beveszem, alszom, megyek dolgozni.
2018. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

szerintem ez olyan minta piálás


akarat kérdése

aki 9mg ot szed tuti pszhihés beteg és pschihiáterre van szüksége.

én szoktam frontint szedni(kb 2-3 éve) és a napi 0.5-1mg elég és nem emelem.

Tuti jól esne több is de nem szabad hagyni hogy a gyógyszer úralkodjon az emberen.

Nem a függőség a cél egy gyógyszer szedésénél, hanem az hogy a betegséget kezeljük...

2018. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nappal kell 6-8mg. Én meg csak így működök. Nagyon régóta. Nagyon sokszor próbáltam letenni. Sikertelenül.Dolgozom, tanulok/ kitűnő eredménnyel/. Tudom, hogy nem jó. Próbáltam pszichiaterrel, antidepresszánssal kiváltani, majd azt is letenni. Eredménytelen volt. Néha elgondolkodom, mi lenne ha valami oknál fogva többé nem lehetne hozzájutni? Nagyon tisztában vagyok vele, hogy drog. De nem vagyok elég erős, hogy megszabaduljak tőle.
2018. márc. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!



Én voltam addigtológián is frontin függősség miatt 2 éve a Nyírő Gyula kórházban.Jövő hónapban Dömösre megyek a Magyar kékkereszt iszákosmentő misszióhoz ahol mindenféle függőséget kezelnek.


Alapvetően a fokozatos csökkentés elvét alkalmazzák és a napok tartalmas csoportfoglalkozásokkal telnek,ahol a függőség természete és felépülési stratégiák hangzanak el valamint a közösség minden tagja elmondja,miket és hogyan élte meg,mit nyújtott a szerhasználat és a segítők illetve a sok elsalyátított ismeretek által ha nyitott vagy a változásra,fejlődsz...


Az kiemelendő,hogy a függőség helyébe lépő új tudások és értékek elméleti és gyakorlati hasznát is tudatossággal fenntartsd!


Fontos,hogy a szerhasználat utáni illetve ebből keletkező űrt kitöltsd új célokkal,örömet okozó hobbikkal stb.ezek által a pótcselekvésnek már nem lesz hely és az eziránti igény elapad.


Érdemes okfeltárást is csinálni,miért van szükséged a szerre?Mit pótolsz vele?Milyen üresség van benned amiért ehhez nyúlsz?


A függőség valójában magunk el nem fogadása,szeretethiány,a bennünk lévő üresség hajlamának kielégítésének eredménye.Ez egy kezelhető,betegség,és nem akaratgyengeség!!genetikai hajlam is okozhatja,a javulást útjára léptél már azzal is,hogy felismerted a változtás fontosságát!


Sikeres felépülést kívánok neked🙂

2018. jún. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!