Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok odafigyelni,...

Miért nem tudok odafigyelni, egy dologra figyelni (többi lent) folyamatosan?

Figyelt kérdés
Én mindig azt szoktam csinálni, hogy van egy fő gondolatom, mantrám, amire gondolok, hogy segítsen az életben. Nem tudom, másoknál is van-e ilyen. Pl. hogy próbáljak meg egészségesen élni általában vagy ilyesmi. Csak erre egyszerűen nem tudok odafigyelni, csak ritkán, a figyelmem állandóan elterelődik bármivel, amit csinálok, amit látok, stb., órákig nem is gondolok erre. Pedig minden pillanat fontos. Stresszhelyzetben (és sokszor ezek lennének a legfontosabb pillanatok) gondolkodni is alig tudok. Néha jobban oda tudok figyelni, néha nem. Van, hogy elkezd gyengülni ez a gondolat, hiába gondolok rá, nem érzem át valahogy, csak egy üres mondat, szó lesz. Nem tudom, ez mennyire normális. Fontos lehet, hogy elvileg skizofrén vagyok, viszont annak az ún. egyszerű fajtájában szenvedek, tehát nem gondolkodom össze-vissza, logikátlanul. Azóta szoktam sokat gondolkodni ilyeneken, hogy hogy oldjam meg a mentális problémáimat, amióta igazán beteg lettem. Sőt, szerintem a sok gondolkodás előzte meg a betegséget. Szóval lehet, hogy egy egészséges ember számára butaság ez az egész. Talán ha erősebb az ember, mert erőfeszítéseket tett, akkor mindez könnyebben megy? Akkor egyre könnyebb, hozzászokik, kialakulnak szokásai, mentalitása, jobb a figyelme, a gondolatai is tisztábbak, és nem kerül erőfeszítésbe sok dolog? Pl. megszokja, hogy időről időre elmegy sportolni. Ahogy a fizikai erőfeszítés által is könnyebb és könnyebb lesz a fizikai megerőltetés... A válaszokat előre is köszönöm.

2018. márc. 19. 07:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit nehezen ertheto, amit irsz, de probalok valaszolni. A peldadat nezve, tok normalis, hogy nem gondolsz ra egyfolytaban, nem is kell. Szokasokat kell kialakitani fokozatosan es kis ido mulva termeszetes lesz. Pl. hetente 3x elmesz edzeni. Es akkor ehhez tartod magad, ha esik, ha fuj. Es amikor eppen fuj, nehez kitartani. Akkor mindenkinek hirtelen ures lesz az a mondat, az az elhatarozas, de attol meg kilehet mellette tartani, meg akkor is, ha nem latod eppen az ertelmet. A lelkesedes mindenkinel inog. A verseny uszok is egesz biztosan gondoljak jo par reggelen azt, hogy aaa, hagyom a francba. Es hagyjak is, azok, akik nem annyira szeretik. Az elet kotelessegein tul, te hatarozod meg azt, hogy mi az a szokas, ami legtobbszor oromet ad. Amikor meg epp nem ad oromet, "csak" csinalod. Ha egeszsegesen akarsz elni, valassz olyan sportot, ami sok oromet ad. Lehet, hogy a futas egeszseges, de ha ki nem allod, nem nyersz vele semmit. Ha szereted az edesseget, nezz korol milyen egeszsegesebb verziok vannak es szoktasd azokra magad. Új szokasokat kialakitani nem nehez, csak fontos, hogy ismerd hozza magad.
2018. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!