Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted az normális, ha...

Szerinted az normális, ha valaki annyira utál valakit, hogy emiatt nem is néz rá?

Figyelt kérdés
Velem úgy szokott lenni (párszor volt), hogy mikor megutáltam nagyon valakit, megundorodtam, és nem is néztem rá többet, rossz volt ránézni. Meg persze nem is beszéltem vele. De ez normális? Múltkor azt mondta valaki, hogy ez igazából félelem, valami lelki defektus.

2018. márc. 20. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:

ha valaki nem néz rá arra akit "utál" azt már gyülöletnek hívják.

a gyűlölet egészséges lekületű emberben nem alakul ki

hosszú ideig tartó lelki megrázkódtatás kella gyűlölet kialakulásához, az ilyen emberek sajnos mentálisan sérülté válnak.

De valóban van az mikor össz vesz valakivel az ember és nem néz rá, képtelena szemébe nézni, ezt okozhatja a félelem, félelem a személytől, a konfliktustól, esetleg lelkifurdalás az össze veszés miatt.

Egyre több ember él gyűlöletben, jelemző a mai magyar társadalomra a gyűlölet, családon belül is.

2018. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!