Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió vagy mi és...

Ez depresszió vagy mi és miért van? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok rossz dolog történt velem meg kicsit zűrös volt a családi élet, először apukám volt súlyos beteg aztán most meg nővérem gyepál minket lelkileg és már vagy fél éve nem is beszél anyukámmal és már én is elvesztettem a reményt hogy ez valaha változni fog de ezt senki sem tudja megérteni

És mostaban kórházba akarok kerülni meg szedulok meg nem érzem jól magamat csak ragodok a dolgokon vagy csak úgy vagyok a világban és nem csinalok semmit csak bamulok ki a fejemből és enni sincs kedvem meg semmihez élni se. Meg el akarok árulni és ilyenek nem nagyon eszem de mivel tudom h muszáj ezért valamit magamba erőszakolok mindig

Lehet h volt már pánikrohamom is

Meg ha valami fáj már nem is érdekel és bármi van mindog azt akarom h úgy legyen ahogy a többieknek/másoknak a legjobb, magamat figyelmébe se veszem ilyenkor. Köszönöm a segítséget

Orvoshoz nem nagyon akarok menni mert ezt ami történt úgysem tudja megérteni és amúgy is félek tőlük kicsit

És a kezem is remeg mindig pedig meg csak 16 éves vagyok



2018. márc. 23. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Orvoshoz nem nagyon akarok menni mert ezt ami történt úgysem tudja megérteni és amúgy is félek tőlük kicsit"


Keress fel egy pszichiátert/pszichológust mielőtt komolyabb tüneteid lesznek!

A Túlzott stressz rengeteg betegséget okozhat pl: magas vérnyomás, gyomorfekély, pánikbetegség, depresszió, Öngyilkossági hajlamok stb...

Már hogyne értené meg, ez egy orvosnak a dolga!!!

2018. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Gyűjtők erőt és elmegyek

Megpróbálom

2018. márc. 23. 15:11
 3/7 Libers Pertz ***** válasza:
54%
Ezt az aktuális Magyar Politika befolyásolja vagy miért ebben a témában tetted fel a kérdést?
2018. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
53%
A pénztárcámba, a pénztárcámba de nincsen pénzem csuhajja, ha nincs benne majd lesz benne, az Orbán Viktor majd tesz bele, de csuhajja!
2018. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
# 3 úgy látszik nem csak pszichés zavarok vannak...
2018. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kórházba akarsz kerülni, de orvoshoz nem akarsz menni - ez most hogy van?

Amin nem tud segíteni, azon ne idegesítsd magad. A nővéreddel ne törődj. Ő olyan. Kész. Nem fogod megváltoztatni.

Apukád súlyos beteg volt - ezek szerint már meggyógyult. Akkor jó. Akkor ez már nem probléma.

A pánikroham ebben a korban nem olyan ritka. A saját érdekeidet ne nyomd el. Természetesen lehet és kell is alkalmazkodni, de nem mindig és nem akkor, amikor ez túlságosan nagy áldozatot igényel részedről. Te is pont annyit érsz, mint a többi ember.

Az orvos meg tud érteni, az a dolga, hogy segítsen. Szóval vedd egy kicsit lazábban a dolgokat, kevésbé éld át mélyen, és menj el a háziorvoshoz, aki valahova elirányít, leginkább pszichológushoz kéne, nem rögtön gyógyszerrel kezdeni.

2018. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy menj el pszichológushoz. Bár a tünetek alapján tényleg gyanús a depresszió, nem biztos, hogy depressziós vagy. Krízishelyzetekben nem ritka, hogy ilyen depresszív tünetek jelennek meg, előfordul, hogy maguktól elmúlnak, de olyan is, hogy nem. A lényegen viszont nem változtat, fontos, hogy pszichológushoz menj. Még ha nem is vagy klinikai értelemben depressziós, akkor is jól teszed, ha pszichológushoz mész, mert hamarabb és eredményesebben túljutsz ezen a nehéz időszakon, és megelőzheted, hogy esetleg depresszió alakuljon ki belőle. Minél hamarabb menj el, hogy minél hamarabb jobban legyél! Néha mindenkinek szüksége van segítségre, azoknak is, akik mindig háttérbe szorítják magukat, néha pont emiatt merülnek le teljesen, saját tapasztalat. Gondold végig, anyukádnak is többet tudsz segíteni egészségesen. Kitartás!
2018. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!