Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érzem jól magamat a...

Miért nem érzem jól magamat a bőrömben?

Figyelt kérdés

Talán némiképp az alacsony önbecslés is szerepet játszik a dologban, bár fogalmam sincs, tényleg alacsony ez az önbecslésem, a pszichológusom szerint a tesztek ezt mutatják. Viszont az intenzív bizalmatlanság biztosan rányomja a pecsétet erre az egészre, én legalábbis így érzem. Ugyanis erős bizalmi problémáim vannak, mindenkiben az ellenséget látom, mindenkiről azt feltételezem, hogy ha rám néz, rögtön gyűlöl, és rossz véleménnyel van rólam, néha még a saját barátaimról, sőt, családtagokról is azt gondolom, hogy utálnak.

Mindenesetre hiába nincsenek testi betegségeim, nem fáj semmim, fiatal vagyok, és életerős, mégis úgy érzem, kellemetlen érzés a bőrömben lenni. Járás közben nehéznek érzem, hogy normálisan rakjam egymás után a lábaimat, amitől némiképp tramplis lesz a járásom. Bárhol vagyok is, úgy érzem, a mozgásom erőltetett, és fura, és hogy igazából nehéz koordinálnom a mozdulataimat. Pontosan ezért valamit mindig szerencsétlenkedek: nekimegyek valaminek, megbotlok valamiben, beverem a fejemet valahova...

Egyszerűen gyűlölök a testemben létezni. Egy rakás szerencsétlenségnek érzem magamat, ami miatt a sport is elég nehézkesen megy, mert az alacsony önbecslésem miatt a motivációm is nagyon alacsony, ez pedig kihatással van a sportteljesítményemre (pedig volt idő, amikor a sport örömet okozott, és nem volt vele problémám, manapság már csak a szenvedést jelenti...).

Egyszerűen nem tudok rájönni, mi lehet a probléma. Miért nem érzem jól magamat a bőrömben?


2018. márc. 30. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy életed van és Te nem szereted...
2018. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mert szívatnak érted, és persze az kellemetlenül hat emberre. Bárkit akit elkezdenek csesztetni el kezd azon gondolkodni mi a baj velem? Semmi baj nincs csak veled ezt vésd eszedbe én nekem nagyon nehezen megy hogy a saját környezetem bírálatait figyelmem kívül hagyjam. Főleg mert én egyedül vagyok érted,semmit nem csinálok csak vagyok. Így én is rosszul érzem magam bőrömbe persze ha szórakoznak azzal emberrel ki az aki nem érzi rosszul magát?! Bárki érted a leghelyesebb leggazdagabb ember ha véletlenül beül csapat tinédzser közé elkezdik cikizni ha tudják hogy hibáját nem tudja magába elfogadni vagy megakarják törni ez a másik lehetőség.
2018. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!