Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van annak valós alapja, hogy...

Van annak valós alapja, hogy nem ér sokat a pszichoterápia még magánpszichológusnál sem, hanem csak pénzlehúzás az egész? Írnátok valós tapasztalatot? (Részletek a kifejtős részben).

Figyelt kérdés

Még ha a TB-s pszichológusokra mondanák ezt, azzal indokolva, hogy futószalagon látják el a pácienseket, és nem annyira érdekük, mint egy magánnak, azt valamennyire meg is érteném.


Viszont egyre több kérdésné és válasznál olvasom, hogy a magánpszichológus sem ér sokat.


Írnátok valós, személyes tapasztalatot? Tehát nem olyat, hogy azt hallottam.... vagy egy távoli ismerős ismerősének az ismerőse mondta, hogy... :)


Köszönöm szépen!



2018. ápr. 2. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz jó pszichoterapeutát találni. Sajnos kevesen vannak a magánellátásban is.


A sok rossz tapasztalat ezentúl abból is jön, hogy a pszichoterápiában a betegnek kell(ene) dolgoznia a saját javulásáért, ami valljuk be, sokaknál nem megy. Csak gondoljunk arra, hányan képtelenek normálisan szedni a gyógyszerekeit, pedig az csak egy tabletta bevétele, hát még egy intenzív pszichés munka... egyszerűbb a terapeutára kenni mindent.

2018. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lélektani zavarok megoldására feltárása több irány módszer létezik. Pl aki főleg a hazudozásai és a felelősség elkerülése miatt kerül csávába és zéró önkontrollja van azon más segít mint azon aki lesokkolt állapotba kerül egy tragédia szemtanújaként . Túl kel haladni a szinteken félelmeken és az alanynak is kell tenni önmagáért . Ki lehet semlegesíteni régi zavarokat beidegződéseket amik nem nyomasztanak de a múlt hiányait nem lehet bepótolni ezen túl kell haladni stb .
2018. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A pszichológusokban két dolog van meg általában,értelmesek és laza,nyugodt természetű emberek.


A pácienseknél pedig ebből az utóbbi nincs meg,vagy az első sem.

Ezért mennek pszichológushoz.


Amit egy pszichológus elmond,azokkal én is tisztában vagyok.

A kérdés,hogy tudok e valamin változtatni vagy sem.

Én nem igazán hiszek abban,hogy egy másik ember tudja,hogy nekem mi a jó,mire van szükségem.

Minden ember magából indul ki,a pszichológus is.


Nem vagyunk egyformák,és mindenkinek más jó.

Ehhez képest a pszichológiai eléggé hasonlóan próbálja kezelni az embereket,ez a véleményem az egészről.


A magánpszichológus célja,hogy minél tovább tartson a kezelés,a tb-snél meg pont fordítva.


valójában ők is olyanok,mint a többi ember.

Kihasználják,hogy átlagon felüli intelligenciával születnek,illetve nyugodt,kiegyensúlyozottak,és "kezelik" azokat,akiknél ezek a tulajdonságok nincsenek meg.

2018. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Példáért hiába mondja nekem egy pszichológus,hogy ne féljek,ha én szorongó alkat vagyok,ő pedig laza.

Illetve hiába mondja azt,hogy képzeljem azt,hogy egy munkahelyen nem vagyok kiszolgáltatva másoknak,ha alkalmazott vagyok,ha ez nem így van.

Persze,aki magánvállalkozó,vagy felső vezető állami beosztott,annak könnyű nyugodtnak lenni.

Az alkalmazott meg egy alárendelt,kihasználható személy.

Megnézném a pszichológust,hogy meddig bírná egy olyan munkahelyen a munkát,ahol ha azt mondaná,hogy "most itt abbahagytuk a terápiát",akkor holnap be kellene mennie dolgozni.

2018. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!