Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok és képzelődöm...

Pleasehelpme222 kérdése:

Hangokat hallok és képzelődöm nem értem mi ez vagy miért?

Figyelt kérdés
Már egy ideje (egy-két éve, pontos dátumot nem tudok) hangokat hallok és úgy érzem, hogy több énem van, viszont mostanában erősödtek fel a képzelgéseim. Mentem az utcán és hirtelen meg kellett állnom, mert láttam hogy elesik előttem egy kisfiú, aki a labdája után szalad de amikor megálltam és pislogtam láttam hogy nincs is ott semmi. A sötétbe már kiskorom óta látok dolgokat, de azt hittem, hogy ez normális gyerekes dolog és majd kinövöm, de nem. Nem merek aludni, mert félek hogy valami felmászik a sötétben az ágyam lábánál, vagy hogy oldalra nézek és (ez a visszatérő legrosszabb rémálmom) egy kórósan sovány, hosszabb testű ember néz és hatalmas mosoly ül az arcán. Aztán ott vannak a hangok. Egyfolytában hallom őket. Nemrég elkezdtem ugyanazt a hangot hallani, amikor leülök a ruhásszekrényem mellé. Olyan hang, mint amikor a szél elfúj az ablakod előtt viharban. Hallom ahogy a szekrényemből jön és már annyira idegesített ma, hogy addig ütöttem a szekrény oldalát amig szét nem esett, aztán félve kidobtam a földre minden ruhát belőle, mert féltem hogy patkány lesz vagy valami állat, de csak a ruháim és most a ruhakupcból a földön jön a hang. Kérlek segítsetek nem tudom miért van ez.

2018. ápr. 5. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hűha hát nem tudom, de szerintem skizofrén az biztos nem vagy, mert azok nincsenek tisztában a betegségükkel. Én is szoktam hangokat hallani, de én csak a nevemet hallom, vagy egyik este hallottam egy sikítást. Igazából ez már egyre jobb már csak nagyon néha hallom a hangokat. Ami idegesít, hogy sötétben én is látok alakokat, és én is félek hogyha kinyitom a szemem lesz ott valami. Szerintem ha a tünetek nem javulnak keress fel egy JÓ orvost.
2018. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

#1

Ez hülyeség, a skizofrének csak kb 60-70%-a nincs tisztában azzal, hogy valami nem okés vele, bőven van kivétel.

2018. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
#2 Jó bocs nem tudtam nem kell lehülyézni direkt azért írtam oda hogy SZERINTEM oké? :D szövegértés
2018. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Nekem írásod alapján nem tűnsz pszichotikusnak, viszont amit leírsz azok a nagyon előrehaladott pszichotikus epizód tünetei. Itt senki sem fog neked tudni segíteni, keresd fel a háziorvost, Ő majd adni fog beutalót pszichiáterhez.
2018. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 5. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Jobban vagy már?
2018. máj. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!