Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatásos módszerek...

Milyen hatásos módszerek vannak a szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon röviden a történet annyi hogy:

kb tudatosan 6-7 éve folyamatosan szorongok akkor is ha nincs miért de folyton bennem van ez a feszült,nyugtalan,szorongós,aggodalom érzet. Olyan érzés mintha valami tényleg nyomasztana legbelül a tudat alattomban folyton de az okát nem tudom mivel olyankor is bennem van mikor tényleg semmilyen aggodalomra való dolog nem történik illetve nem fog történni velem.


Egy példa: Ha sétálok az utcán,emberek között akkor nem nagyon merem saját magam adni illetve sokkal zárkózottabb vagyok nem merek a szemükbe nézni illetve a buszon néha szokott olyan érzés lenni mintha mindenki engem nézne illetve kiröhögnének..stb (tisztában vagyok hogy ez csak mind az agyam szüleménye). Olyankor sokkal jobban szorongok.

Amikor nincs okom idegeskedni,szorongani akkor is bennem van egy szorongás,gondolatok egyszóval minden nap velem van. Ezektől függetlenül teljesen normálisan viselkedem szóval nem őrültem meg és próbálom ezeket legyőzni de az a baj hogy eddig sikertelen volt.

Olvastam olyan tanácsokat hogy számít hogy milyen módon lélegzem..stb

Milyen tanácsokat tudtok ajánlani ami bevállik?(tudom hogy nem egyik napról a másikra fogok megváltozni)

Tisztában vagyok azzal is hogy minden az agyban dől el.

Szedtem egy ideig gyógyszereket de nem nagyon segítettek,egyedül 1 gyógyszer ami lehet azért mert hirtelen levitte a vérnyomásom mivel a vérnyomásom magas már rég óta (pontosabban ez orvosonként váltózó mert az egyik azt mondja hogy ilyen korban normális,mások meg hogy ez magas.) Akkor mikor ez történt 2-3 óráig úgy éreztem magam mint akit kicseréltek. Teljesen nyugodt voltam semmi nem tudott érdekelni,zavarni és nem is voltam ideges sem,tudtam nyugodtan sétálni..stb 21/F



2018. ápr. 8. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted, mennyi az optimális vérnyomás:

[link]

De normálisnak számít az első érték 90 és 120 között, a második pedig 60 és 80 között. Elvileg.


Egy kicsit is magas vérnyomás pedig (illetve a túl magas pulzus is) simán tud folyamatos szorongást okozni, szóval elképzelhető, hogy ez az oka nálad is.


Azért megpróbálhatsz szedni B-vitamin komplexet, Omega3-at, illetve nyugtató hatású gyógynövényes készítményeket is esetleg (citromfűtea, Nervenpflege vagy Sedacur tabletta); ha szereted a levendula illatát, tehetsz a szobádba vagy párologtathatsz illóolajat.

Plusz sport hetente legalább háromszor, és kereshetsz tényleg valamilyen légzéstechnikát is.

2018. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!