Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom kifejezni magam?

Miért nem tudom kifejezni magam?

Figyelt kérdés
Beszéd közben nem találom a megfelelő szavakat, nem tudom megfogalmazni a mondatokat. Leblokkol az agyam, sokszor értelmetlen amit mondok, néha dadogok is. Nem tudom kifejezni magam nehézséget okoz a mindennapokban ha valamiről összefüggően kell beszélnem. Mi okozza ezt? Mit tegyek ellene?

2018. ápr. 8. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi komoly bajod, csak egyszerűen szorongasz emberek között.


A mondandód kifejezése nem egyszerű, ha közben az agyad görcsösen rákoncentrál, és a szégyentől való félelem miatt blokkol le.


Minél jobban szorongasz, annál nehezebb lesz kifejezned magad.


A jó, hogy fejleszthető, méghozzá gyakorlással. Többet kell emberek közé járnod. Többet kell kommunikálnod élőben és szóban.


Utóbbi időben én is azt vettem észre, hogy izgulok beszéd közben, ha munkahelyen ki kell fejezzem magamat... de akár egy sörözéskor is így van.

Mostanában eléggé bezárkóztam, csak a munkámra koncentrálok és emiatt kijöttem a gyakorlatból.

Főleg ha valós időben készülés nélkül kell beszéljek.

Az tudoámnyos előadások pl sokkal jobban mennek, mert ott felkészülök.

2018. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak az utóbbi időben tapasztalod?

Előtte jól ment minden?

2018. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindig is ilyen voltam.

Nem tudom hogy szorongás-e mert ha a párommal vagyok akkor is előjön, pedig nem friss a kapcsolatunk.

2018. ápr. 9. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Az mindegy. Emberek előtt jön elő akkor szorongás.


Ha a tükör előtt végig tudod ugyan azt mondani gond nélkül... akkor szorongás.


Egyébként próbáld ki mondjuk 2-3 unikum sör után. Kíváncsi volnék...

2018. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!