Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan akinek a pszichiátri...

Van olyan akinek a pszichiátriai gyógyszerek közül, csak az eredeti gyógyszerek használnak/használtak, a generikus gyógyszerektől pedig folyton rosszul van/ volt?

Figyelt kérdés

Rengeteg gyógyszercserén estem már át az elmúlt fél évben bipoláris zavar miatt. A kipróbált gyógyszerek 95%-a generikus volt. Ezek közül eddig az összeset le kellett cserélni, mert mindegyiktől borzasztó mellékhatásaim voltak, a közös pedig az volt bennük, hogy mindegyiktől szorongtam, feszült voltam és néha félelemérzeteim is voltak. Az egyetlen egy oroginal gyógyszer amit kipróbáltam (Tegretol), viszont fél évig tökéletes volt. A hangulatomat nézve a Lamolep volt a legjobb, ezért iszonyatosan sajnálom, hogy az nem vált be, ugyanis deperszonalizációs problémáim lettek tőle. Ezek alapján, hogy egy originális gyógyszerrel sikerült a leghosszabb ideig jól éreznem magam, felvetődött bennem a kérdés, hogy esetleg a Lamictal, mint a Lamolep eredeti változata, jó lenne e.


Ha valakinek van erről tapasztalata, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem és mielőtt bárki azt kérdezné tőlem, hogy miért nem kérdezem meg az orvosomat...ez lesz az első dolgom, ha megyek kontrollra.



2018. ápr. 8. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Siman lehet, mert a generikumok nekem sem valtak be. Probald meg a Lamictalt feliratni, hatha bevalik. Jobbulast :)
2018. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés képpen hozzá tenném, hogy a Tegretol generikumát, a Neurotopot is kiprobáltam már és az volt az eddigi legrosszabb amivel valaha találkoztam. A Tegretoltól meg mint karbamazepin semmi olyan mellékhatásom nem volt mint amit a Neurotop csinált.
2018. ápr. 9. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia. Nekem os volt olyan, hogy elkezdtem szedni egy antidepresszánst és totál kivoltam. Majd felírták a generikumát és az jó volt. Am gyógyszerész vagyok és ezeket a pszichiátriai gyógyszereket soha nem helyettesítem.
2018. ápr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen a gyogyszertarban kerdeztem gyogyszereszt, hogy lehetseges e ez, es o is mondta, hogy igen. Ezert is nem szoktak pszichiatriai illetve sziv es errendszeri betegsegekre mas gyogyszert adni, ha esetleg pont a receptre felirt gyogyszer nincsen naluk.

Koszonom :D Egyebkent azert is erdekel ennyire a dolog, mert litiumot akarnak kovetkezonek felirni es hiaba egyesek jol elvannak vele stb. de kicsit felek tole a toxikus hatasa miatt. Plusz femallergiam is van, kromra meg nikkelre, szoval ki tudja ... nem akarok a sirgossegin kikotni ://

2018. ápr. 11. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Rengetegszer leirom, de nem egy gyogyszernel tapasztaltam. De persze senki nem hiszi el. Szedtem lamolepet eloszor es olyan mellekhatasaim voltak mint a hulye. Valtottam Lamictalra, semmi bajom nem volt, de a lamoleprol azonnal lealltam fel evre, de adtam egy masik probat de most lamictalnak. Es mai napig azota tanulmanyozom a fiziologiat, a farmakologia mindket fo agat (kinetika, dinamika), farmakoipar, vigilancia, statisztikat mar tanultam 3 targgyal egyetemen, pszichologiai terapeutikus skalakban is valamennyire otthon vagyok, es persze a korrupcio es a businessben, jogszabalyok. Es evekrol beszelek. Es amit latok, mindenkinek valamiert lamolepet irnak fel ami magyar generikum. Frontin szinten magyar.


Orvoslatogato tomkeleget keresik profession.hu-n. Gyogyszerlatogatokat is. Nyugati publikalt tanulmanyok, kiserleteket nezem at, tobbet is, citatumok es ilyenek. De a tobbiek semmit nem hisznek sot en vagyok a hulye, hogy a Xanax = Frontin, holott egyaltalan nem, teljesem mas eszkozok, mas felugyelet, sterilitas, mas muveletekkel gyartjak az alprazolamot es azokat meg kiadni tilos, a gyartasi folyamtot, a hato/seged anyagokat lehet, de a tobbit a cegnek kell kitalalnia.


Valamelyik generikumnal sikerul betalalnia, valamelyiknek egyaltalan nem. Es a torvenyekkel is lehet jatszani, hogy bejusson a piacra egy gyogyszer mondjuk Szloveniabol (krka), a mondjuk Sandoz GmbH helyett. Vagy az osztrak helyett. Plusz ki importalja be, ki donti el honnan szerezzuk be (ezt jelenleg Vezerezredes Pinter Sandor teszi meg).


Lehetne meselni meg, de ertelmetlen tobbnyire, nem valtoztat semmin.

febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nicola73 ***** válasza:
Én nekem 20 éves korom óta Bipoláris zavarom van. Lamictalt szedek, de a Lamolep is ugyanaz csak más a gyártó szóval mindegy melyiket szeded. Szóval 30 éve szedek Lamolepet és jól érzem magam vele. Nem pörgök túl és nincs depresszióm se. Ami a nagyobb baj, hogy szorongok is és erre kaptam Rexetint, de ettől meg hízni kezdtem. Szóval lehet hogy ezt le kell cserélni.
márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!