Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Generalizált szorongó és szociális fóbiás vagyok, tehát minden társashelyzettől nagyon félek ----> felgyorsul a szívverésem, verejtékezem, kiszárad a szám és teljesen módosult tudatállapotban veszek részt az adott szituációban. Iszonyat ideges, frusztrált és zavart szoktam lenni.

Olyannyira elhatalmasodott rajtam ez a betegség, hogy már csak otthon szeretek lenni, vagy a barátommal szeretek kimozdulni. Nem szépítgetném a helyzetemet, nagyon rossz kilátásaim vannak és tudom, hogy ez messze nem az az életminőség, amit folytatni szeretnék.

Ugyanakkor közben egyetemet is végzek... mert nagy álmom volt, hogy diplomát szerezzek, de nem tudok bejárni az órákra, mert ugye azt is közösségekben kellene tölteni és nekem az is csak egy masszív szenvedés lenne, így kialakítottam egy elkerülő viselkedést....


viszont egy tanár kinézett magának, aki előadást és gyakorlatot is tart nekem. Nyíltan szóvá tette, hogy nem érti, hogy miért nem járok az órájára és ha így folytatom tovább, meg fog buktatni... megalázott a többiek előtt és mindig gyomorgörccsel megyek mostmár reggelente a gyakorlatra. Mondta, hogy nem tudom a módszertant és nem érti, hogy így hogy és mit akarok. Nem tudom mit tegyek...

ha elmondom neki ezt a problémát, nem hiszem, hogy megértő lesz... és azt se szeretném, hogy kiderüljön.


Folyton ezen töröm a fejemet.. néha sírás tör rám... mert ez már mégiscsak a harmadik évem az egyetemen és már csak egy maradt.


Úgy érzem, nem tudok kiszabadulni ebből a börtönből és hogy ennél már az is jobb lenne, ha egyszerűen nem is léteznék.


Mindenki teljesít, diplomát szerez körülöttem...


én meg be se tudok járni órákra???????????!


Amikor általánosban és gimiben is végig színjelessel végeztem és soha nem volt semmi problémám.


Borzasztóan érzem magam.



2018. ápr. 10. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ezt szeretnéd hallani, de fel kéne keresned egy szakembert. Pszichológushoz mindenképp el kéne menned. Hidd el, én már 9 éve mászkálok hozzá, plusz pszichiáterhez is, és így is nagyon kínlódom, de ha még ez sem lenne, akkor egész biztosan összeomlanék.
2018. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neked sikerült egyetemet végezned? Mi a problémád? Tud egyáltalán segíteni?
2018. ápr. 10. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem jobb, ha szolsz a tanarnak! Nalunk is volt egy lany, aki elmondta a problemajat es megertoek voltak vele. Nem kell reszletezni... azt is mondhatod, hogy egeszsegugyi problemaid vannak es kesz de megteszel minden toled telhetot. Tudod "szobol ert az ember".
2018. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja es nem fog kiderulni, a tanar nem adhatja tovabb az infot rolad. Ne aggodj.
2018. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!