Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy egy gondolat...

Lehet, hogy egy gondolat "beakadjon" és már soha nem fog kimenni a fejemből?

Figyelt kérdés

Kb 5 napja a semmiből jött egy gondolat, hogy meleg vagyok. Nagyon megrémültem, szorongásaim voltak. Életem legrosszabb napjai voltak. Ma így az ötödik napon kicsit jobban lettem, tudom, hogy nem vagyok meleg, csak az agyam játszik velem. (Valószinusitem, hogy ez a H OCD, szexualis kenyszerbetegség) Röviden leírva, tartok tőle, hogy meleg vagyok, erre az agyam úgy reagál, hogy elemezni kezdem fejben, hogy mégis kiket szeretek vagy tesztelem magamat. Próbálom nyugtatni magamat.

Olvasgattam és azt írjak h fogadjam el amit az agyam kuld es be kuzdjek ellene. Így kijövök a hurokból. Ma mar ott tartok, hogy nem idegesit fel annyira. Viszont meg mindig egesz nap ezen gondolkodom. Mit lehetne tenni, hogy ujra a regi legyek es ne legyen ez a gondolat örökké a fejemben?



2018. ápr. 11. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy hülyeséget csináltál hogy rákeresel a neten. Nem érdemes ilyenekkel foglalkozni. Te mondtad hogy nem vagy meleg erre már keresel is a neten egy betegséget, már el is kell fogadni magadat. Nem érzed hogy gáz? Nagyon unatkozhatsz. Amúgy másnak is vannak ilyen " beakadós" gondolatai. Aztán nem foglalkozom vele és elmúlik.
2018. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként sincs olyan, hogy valaki 100% hetero, mindenki egy skálán helyezkedik el, nézz utána.

Szerintem kimerült vagy, stresszes, rossz lelkiállapotban, aztán lehet h egyébként is vesszőparipád ez a meleg-téma, amihez most társul egy jó nagy adag szorongás, persze, h nem megy ki a fejedből. Másnak is van ilyen, csak más témában. Ne aggódj! Gondolj arra, h ez most csak egy hülye kattanás, és 2 hónap múlva már teljesen el fogod felejteni még az emlékét is.

És ne a probléma ellen küzdj, hanem a megoldás felé tarts: magyarul ne azt mondogasd magadnak, h nem vagyok meleg, stb, hanem foglald le a gondolataidat mással, ami ugyanennyira "lázba" hoz és kitölti a gondolataidat, idődet: új projekt, mit tanulj, hová utazz el, mit sportolj, milyen hobbit találj, milyen nyelvet sajátíts el, stb.

2018. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem írnék a kérdezőnek olyat, hogy ,,ne foglalkozz vele, majd elmúlik", mert lehet nagyon komoly kényszerbetegség is, aminél csak olaj a tűzre, ha valaki egyedül akarja elnyomni. Ez gyógyszer (szorongásoldó) és terápia nélkül NEM megy!
2018. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!