Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kezdek depressziós...

Úgy érzem kezdek depressziós lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazából bem tudom mennyire igaz ez a kérdésem.. úgy értem hogy itthon boldog vagyok, és az iskolában is.. de van egy osztálytársam aki állandóan beszól és nem hagy békén. Nem tudom, hogy mi baja van velem d3 mindembe beleszól. Első padba is ültem miatta(ő a hátsóban ül) és úgy éreztem mintha azóta már más ember lennék.. a jegyeim is jobbak azóta.

Van még egy fiú aki tetszik. Ő a pàrhuzamos osztályba jár. Szoktam vele néha találkozni (véletlenül) a suli melletti kávézóbán. Múltkor is ültünk meg beszélgettünk és jól éreztem magam :> ...de akkor bejött az az osztálytársam és még ott is beszólt.. Utálom!

Egyik nap ültem az íróasztalomnál és nagyon elvoltam a gondolataimban.. ott volt az asztalon egy hegyző éle..és hát megvágtam magam (nem mélyek.. èpp csak vèreztek picit 2 csík).

Ezzel nem is lenne baj de 3 nap múlva megint megtettem.. és nem tudom mièrt. Nem akartam. De olyan jó èrzés volt. Aztán màsnap meg próbàltam takargatni a suliban de nagyon meleg volt ezért rövidujjúban mentem és a legjobb barátnőm észrevette.. kèrdezgette hogy miért. De az a legrosszabb hogy pontosan én sem tudom hogy miért csináltam és megígértem neki hogy többet nem fogom és nem is akarom.. de megint jön a kísèrtés... mit tegyek? Mièrt csináltam? ( tudom hogy erre úgyszem tudtok választ adni csak jó érzés volt kiírni a bánatom :'))



2018. ápr. 12. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ne foglalkozz a beszólogatásaival. Miért ki ő?

Kinek képzeli magát?

Szerintem csak egy kis senki!

Olyan, mint egy kullancs. Csak rajtad tapad és szívja a véred.Csupán unja a hlye fejét.

Mond meg neki, h írtó unalmas lehet az élete ha folyton csak körülötted ugrál.Nincs jobb dolga?

De szánalmas.

Neked egyre több bartátod lesz, míg ő gondolom egyedül van. Lehet h ezt irigyli tőlled és elakarja venni az életkedvedet.

H beszólogat, hídd el h visszavágásnak jobb ha mégvidámabb leszel. ugye visszaakarsz vágni neki? Legyinthetsz, meg te is beszólhatsz neki. miket szólogat be?

2018. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah és én is önkínzó voltam. én annak idején a talpamról nyúztam le a bőrt. jó mélyen és nagyon vérzett. jó sok zoknit kellett felvennem még nyáron is. én nem bírtam abbahagyni. egyik fiú osztálytársam focilabdával eltörte a csuklómat és csak ugy tudtam leállni. nem is bántam h eltörte a csuklóm. szóval jobb ha minél előbb leállsz vele, mert ojan függő lehetsz, mint amilyen én voltam. vagy 4-5 évig csináltam. ne tudd meg h mijen a talpam!
2018. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az kiderült, hogy Te lány vagy, de az nem, hogy az osztálytársad fiú-e vagy lány. Ha fiú - talán hihetetlen lesz - de jó eséllyel tetszel neki. Tudom, hogy "bunkó" közelítés, de vannak akik nem tudnak máshogy.


Egyébként meg ne foglalkozz a beszólásaival. Ha nem tetszel neki, lehet, hogy csak a saját problémáit éli ki így, ami nem helyes. Inkább mondd el a szüleidnek, vagy az osztályfőnöknek, keressetek megoldást. Magadat megvágni nem fogja megoldani a helyzetet.

(Ezeket úgy írtam, hogy amkor iskolás voltam, a gimiben nekem is volt ilyen beszólogatós osztálytársam, és Én is így éltem meg, mint Te)


Vagy tetszel neki, vagy közeledni szeretne, barátkozni, vagy irígy valamiért rád, vagy épp csak bunkó, és neveletlen, és rajtad éli ki a saját személyes gondjait.


Talán kérdezz rá mindenki előtt, amikor legökezelbb beszól, hogy mi a problémája. Kulturáltan, szépen; így téged nem érhet szó.

2018. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

teljesen igaza van.

velem is bunko volt egy -két srác akinek tetszettem.

2018. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fogd meg a hegyező élét és dobd ki. Lehet hülyeség, de ezzel valahogy megszabadulsz ettől. Ha ránézel nem jön a kísértés. Az osztálytársaddal pedig szerintem kezdj el beszélgetni. Szerintem valami baja van és rajtad vezeti le. Semmiképpen se hallgass rá ne vedd fel a sértéseket. Egy ember miatt nem éri meg bántani magad. Tudom milyen én is csináltam, te ne csináld, szerencsére én nem lettem függő, te se legyél az. Foglalkozz a sráccal aki tetszik és próbálj meg segíteni annak aki beszólogat. Hidd el jobban fogod érezni magad
2018. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nightwing evil válasza:
És ez miért lenne depresszió? A depressziónak tünetei is vannak olvass utána. A vagdosás szimplán hülyeség. Beszóltak és megsértődtél ezután figyelemkeltésként megvágtad magad valamivel. Van szociális életes,nem szorongsz mindentől gondolom. Nem vagy depressziós. Biztos nem és nem is leszel valószínüleg. Vannak barátaid,örömöd örülj és tojd le a srácot
2018. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!