Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A munkahelyemen beleszerettem...

A munkahelyemen beleszerettem egy szerintem asperger szindrómás lányba. Szerintetek inkább hagyjam békén?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy csak olyan emberek adjanak tanácsot akik tényleg tudják, hogy mi ez a betegség.

2018. ápr. 13. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem, nem vagy orvos, ne diagnoztizálj!
2018. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb aspergeres családi életet él.


Csak velük érzékenyebben kell "bánni", nem tudják normálisan kimutatni az érzelmeiket.

Neked kell írányítani, de nem tolakodóan, akiben megbíznak az asperger szindrómás emberek azokat nagyon megszeretik, még akkor is ha ezt nem mutatják ki.

Ha szereted akkor ez nem lehet akadály szerintem.

Próba cseresznye:)

2018. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Olvass pontosan utána mivel jár. Egyik volt kollégám középsúlyos aspergeres, és megnősült bár a felesége úgy van vele hogy néha legszivesebben kitekerné a nyakát, de el vannak. Nem kizáró ok, de néhány dologban azért figyelni kell rájuk. Ha el tudod ezt fogadni miért ne. De nagyon sok minden nehéz lesz vele. Sose fogod tudni, hogy mit érez, mit gondol, kicsit zárt világban élnek. De ha neked tetszik miért ne?
2018. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Asperger szindrómás férfi vagyok és a barátnőm így szeretett belém, ahogy vagyok. Kitart mellettem, elfogad, bátorít. Nyáron elkérem Tőle a kezét egy kérőgyűrűvel.


Ha ez nálunk működik, akkor nálatok is működni fog, de a következő kritériumoknak meg kell felelj:


- Szeresd őt olyannak, amilyen

- Fogadd el őt olyannak, amilyen

- Nézd el neki az esetlegesen fakadó szociálkognitív különbségeket

- Ne akadályozd a szűk érdeklődési körében

- Tanúsíts őszinte érdeklődést az élete minden területén

- Ha szüksége van rád, legyél ott mellette

- Fejezd ki neki, hogy mennyire fontos neked

- Amennyiszer van alkalmad, beszélj asszertív nyelven, hogy a kommunikációd értelmi lényegét megértse és betekintést nyerjen a logikádba, illetve egyértelműen lássa, milyen érzelmet próbálsz kifejezni az aktuálisan adott pillanatban. Ez az egyik leghasznosabb kommunikációs kritérium, ami a legnehezebb, de mégis hatásos

- Soha de soha de soha ne hazudj neki, legyél hozzá minden körülmény között őszinte, akkor is, ha megbántanád. Ha nem lennél korrekt vele, azzal jobban bántanád.

- Bízz benne és te is légy számára következetes és megbízható. Ami a szádon, a szíveden és minden ígéretet szintén be kell tartani, akár tetszik akár nem

- Vállald fel minden esetben önmagad, ez egy kapcsolatban igencsak nagyon fontos. Akár baráti, akár szerelmi, akár környezeti. Hosszú távon a nemönmagadfelvállalás súlyos egzisztenciális viselkedési- és személyiségzavarokat eredményezhet

- Ne szégyelld, ha egyes esetekben (vagy gyakran) gyenge vagy, azt is mutasd ki, ha szereted. Egy aspergeres nem fog csak azért kiszeretni másból, csak mert teljesen természetesen reagál le egy számára traumatikus helyzetet. Tapasztalataim szerint a nők jobban értékelik, amikor a férfi felvállalja magát. Ebből következően feltételezéseim szerint ideális esetben bármely személy szereti, ha bármely másik személy velük szemben korrekt, őszinte és következetes.


Megjegyzés - Az Asperger-szindróma definíció szerint egy pervazív születési rendellenesség, ami a személyiség egészére kihat születéstől elhalálozásig. Gyógyítani nem gyógyítható, de állandó fejlesztéssel korrigálható. Ergo az Asperger-szindróma nem tekinthető betegségnek.


28/F

2018. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális e még a kérdés.

De én éritet vagyok a témában és lány is vagyok szívesen elmondom mire számithatsz a tapasztalataimat nyugotan írj privátban ha van bármi kérdésed.

2019. júl. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!