Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tud a pszichológus...

Hogyan tud a pszichológus segíteni?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam életemben először pszichológusnál. 18 éves fiú vagyok, elég sok problémát/tünetet felsoroltam neki, majd a végén összegezte a dolgokat és azt mondta, hogy ez egy elég hosszú folyamat lesz, mert nem 1-2 gondom van.


Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy mégis hogy a jó életben segíthetne a beszélgetés például az öngyilkossági gondolatokon, a halálvágyamon? Tehát nem tudom elképzelni, hogy mi olyat mondhatna vagy mi történhetne ott, ami miatt meggondolnám magam? Mivel azt mondta, hogy valószínűleg nem saját trauma okozta bajom van, hanem örököltem valamit, ezért még lehetetlenebbnek tűnik a helyzet.


Természetesen ettől függetlenül járni fogok hozzá, de elég szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban.


Lehetne mondani, hogy ha már kibeszélem magamból, attól is jobban leszek, de ez nálam nem így van. Általában rosszabbul leszek, ha megnyílok valakinek, legyen az barát/ismeretlen/akárki.


2018. ápr. 15. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
A pszichoterápia mérhető módon megváltoztatja az agyhullámokat. Az a módszer, hogy atomjaira bontja a személyiségedet, aztán újraépíti. Ne becsüld le, ez nem csak egy sima beszélgetés, viszont tényleg hosszú a folyamat, nem ritka, hogy évekbe telik a gyógyulás.
2018. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

A pszichológus az egyik legszélhámosabb szakma.

Az összes pénzedet felemészti,már eleve ettől kikészülsz még jobban,amúgy meg semmit nem ér.Ő gazdag lesz,utazik a világban,jól él,te meg kínlódsz tovább.

Rendes barátok kellenek,jó munka,klassz hobbi,értékes elfoglaltságok.

Sokkal többet ér idősebb élet tapasztalt emberekkel beszélgetni,mint hordani a lóvét egy pénzéhes pszichológushoz.

2018. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
A pszichológus akkor tud segíteni, ha kiképzett terapeuta, leginkább mélylélektani módszerekben (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni)
2018. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!