Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 13 évesnek lehet borderlin...

Egy 13 évesnek lehet borderline személyiségzavara (érzelmileg labilis személyiségzavar)?

Figyelt kérdés

Egy jó barátomat egy éve ismertem meg. Mindig voltak vele "problémák" segítettem neki ahol tudtam. Egyszer bejelentette, hogy öngyilkos lesz, nem lett az. Többször volt rá példa, hogy vagdosta magát. Most megint bejelentette, ezért kutattam egy kicsit. Arra jöttem rá, hogy az elmúlt egy év alatt, minden jel borderline személyiségzavarra utal. Ha így van mindenképp kezelésre szorul. Csak nem tudom, hogy egy gyerek szenvedhet-e ilyenben.


Kérlek segítsetek!


2018. ápr. 17. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Tulajdonképpen lehet szeüélyiségzavaros, de a kamaszkor normál esetben is hozhat ilyen tüneteket.
2018. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Igen, lehet. Mindegy, minek nevezzük, de lehet ilyen baja. A szüleire nem számíthat? Nekik kellene ezzel foglalkozni. De ha valaki súlyos eset, akkor nehéz megmenteni.

Egy hasonló beteg fiúról készült egy dokumentumfilm, ha érdekel a téma, nézd meg. A szülei filmesek voltak, így sok videót készítettek a gyerekről, majd amikor tudatosult bennük, hogy valami nem oké, mert már egész kis korától sokat beszélt a halálról meg hasonlók, dokumentálták az egészet. Sokáig úgy tűnt, menthető lesz, javul majd az állapota, ha nagy küzdelmek árán is... aztán mégsem sikerült megmenteni.

A film címe: Meghasadt lélek (Boy Interrupted)

https://www.youtube.com/watch?v=yOAmTTuzexA

2018. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez hosszu. Az apja nem is az igazi apja, vele elég labilis kapcsolata volt/van. Szoval szerintem ez is szerepet játszik benne. Ha szüleinek szólnék, alapból nem hiszem hogy halgatnának rám. Viszont a probléma nagyobb. Konkréten fél éve csak titokban tartjuk a kapcsolatot (egyelőre csak interneten), mert amikor vagdosta magát, az apja fejébe vette, hogy én szexuálisan zaklattam őt (19 éves vagyok), erről sajnos "bizonyítéka" is van (egy félreérthető messenger beszélgetés, HA érdekel részletesen privátban szivesen elmondom), és megfenyegetett, ha mégegyszer keresem őt, feljelent... Valamint őt is megfenyegette, ha kiderül, hogy beszêltünk, hónapokig nincs számítógép... Szóval ez az egész nagyon összetett. És nem tudom mi tévő legyek, mert nem akarok sem neki, sem magamnak rosszat, hogy a szüleinek szólok, azzal sem megyek semmire, ha neki mondom hogy kezelésre szorul. (Főleg hogy 13 éves csak) A környezetében kiközösítik, bántják, barátai alig akadnak. Mi úgy szeretjük egymást mint két testvér, de az ország másik felében élek...


Egyszóval ez az egész nagyon elb@$zott. Köszönöm a válaszokat amúgy.


Ui.: (mindketten fiúk vagyunk)

2018. ápr. 17. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Ezt az egész kapvsolatot nem erőltetnem a helyedben. Nem tudom mi volt a félreérthető üzenet, de már az is gáz hogy egy 19 éves ilyen mértékben foglalkozik egy 13 évessel. Attól mert valaki azt mondja öngyilkos lesz, általában nem lesz az.
2018. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Abszolút egyetértek a #4-essel. Nem azt mondom, hogy elítélendő, de valahol az is fura, hogy te 19 évesen egy 13 évessel foglalkozol ilyen szinten, aki ráadásul az ország másik felén él. Lehet ez szép dolog is, de az sincs kizárva, hogy veled sem stimmel valami.
2018. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy valószínűleg, nem lesz öngyilkos. A kerdes most a borderline lehetőségére vonatkozik.


És igen, megértem hogy furcsa, szerintem is az egy kivűlállónak. A válasz erre egyszerű, értelmileg, és érzelmileg (nem szerelmesek vagyunk egymásba, nyugi :D) bőven egy 16 év feletti szintjén van. Egyébkén meg azért foglalkozom vele, mert az egyetlen igaz barátja vagyok, a lelkiismeretem sem hagyja, hogy szarjak rá. És hogy velem lenne a baj. Igen tényleg. Az a "baj" hogy keresztény lévén túlságosan is segíteni szeretnék mások problémáin.


Ui.:Pedofil nem vagyok, ha az lennék, van bennem annyi emberség, hogy kezeltetném magam. Eszembe se jutna molesztálni, vagy megrontani másokat. Köszönöm.

2018. ápr. 17. 12:23
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Ennyire nem kell segíteni. Csak magyarországon találhatsz vagy félmillió tinit, aki magányosnak érzi magát, mert ez életkori sajátosság. Most akkor mindegyikkel felveszed a kapcsolatot? A szülei is letiltották már rólad. A borderline amúgy bárkire ráhúzható, egy igen hülye kategória a személyiségzavarokon belül, ne diagnosztizálgasd, főleg ne látatlanban.
2018. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazad van. Tényleg túlreagálom a dolgokat. Az is lehet, kinövi majd.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2018. ápr. 17. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Személyiségzavart csak 18 éves kor felett lehet megállapítani hivatalosan. 13 éves korban még olyan mértékben sokat fejlődik, változik egy ember, hogy valódi személyisége sincs (hiszen most alakul) nemhogy személyiség zavara.
2019. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!