Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy soha nem...

Miért lehet az, hogy soha nem sír a férjem? Nagyon kicsi gyerek kora óta soha nem sírt. Ketten is éltünk mát át nagyon nehéz és nagyon boldog pillanatokat is, de semmi nem hatotta meg eléggé.

Figyelt kérdés
Gyerekkorában semmilyen nagy trauma nem érte. Kezd aggasztani a dolog. (Amúgy egyetlen férfit sem ismerek rajta kívül akiről tudom, hogy nem sír.)

2018. ápr. 19. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ennek szerintem millió oka lehet. A férfiak genetikailag kevésbé hajlamosak a sírásra, sokkal nehezebben érzékenyülnek el. Vagy azt tanulta meg gyerekkorában, hogy sírni bűn, ez a pasiknál gyakori. Lehetnek különböző személyiségzavarok is, de az is előfordulhat, hogy csak előtted nem akar sírni. Próbáltál már beszélni vele erről? Egyébként lehet vele érzelmekről beszélni vagy inkább elutasító?
2018. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én se sírtam már lassan húsz éve, pedig nem egyszer volt, hogy padlóra kerültem.

Szerintem ez valami férfi genetikai dolog..

2018. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Mert igazi férfi.Az evulúció gondoskodott róla,hogy megtartsa azokat a tulajdonságait ami ahoz kell,hogy megvédje az országát,a családját a gyermekeit.Láttál már katonákat sírva háborúba menni?Esetleg ősembert sírva vadászni menni?A sírás a gyengeség jele.Nem a férfi útja.Az Ő útja az erő!
2018. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem sokan láttak itt vadászó ősembert vagy háborúba vonuló katonákat.

A férfiak is szoktak sírni, de ritkábban és rövidebb ideig, és ami a legfontosabb: igyekeznek nem nyilvánosan.

Pubertás előtt nincs ilyen különbség, mert biológiailag ez a nemi hormonok működésével (is) van összefüggésben.

Másrészt viszont a neveltetés, kulturális közeg amiben felnőtt is befolyásolja ezt.

Ezek miatt a férfiak hajlamosabbak elnyomni vagy szigorú kontroll alatt tartani az érzéseiket. Lehet nála is csak erről van szó.

Egyes, elsősorban mentális, betegségek is okozhatnak hasonlót, de ha úgy látod rendben van az érzelmi kifejezőkészsége akkor nem valószínű hogy erről lenne szó.

Szerintem kérdezz rá nála.

2018. ápr. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!