Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet azután élni, ha...

Hogy lehet azután élni, ha valaki már megkeseredett?

Figyelt kérdés

Ha már mindenben csalódott és hiába próbálja a jót is látni egyszerűen olyan, mintha mindenről tudná az igazságot... Ezen lehet még változtatni vagy csak a halál marad?


Előre is köszönöm!


2018. ápr. 22. 16:55
 1/4 anonim válasza:

Megpróbálhatsz elmenni pszichológushoz/pszichiáterhez, kipróbálhatsz gyógyszereket ha úgy érzed magadtól már semmiben sem tudod látni a jót, valakinek segít, valaki újra megtalálja az élet "értelmét", ami szerintem a valóságban nem létezik, és csak szubjektíven értelmezhető, de nem akarok olyat írni ami szerintem nem igaz, ezért az is leírom hogy lehet hogy jól érzed. Én is hasonlóan érzem magam, mint ahogy te leírtad, és én több mint 7 pszichológusnál illetve pszichiáternél megfordultam már. Kórházban is voltam, sok gyógyszert és terápiát próbáltam, türelmesen eljártam a kezelésekre,de nekem nem segített semmi. Én személy szerint semmi örömöt nem találok a létezésben, csak fásultan hagyom hogy a napok véget érjenek, majd újra elkezdődjenek. Néha valami pillanatnyilag eltereli a figyelmemet, de én is úgy érzem, hogy már megláttam az "igazságot", azaz az élet kiüresedett jellemtelen oldalát. Legalábbis nekem ez a valóság. Én személy szerint szép csendben várom a halált, próbáltam már öngyilkos lenni, de azért arra nagyon nehéz magamat rászánni, így én elfogadtam, hogy csak létezem. Nem zárkózok el a változástól, hiszen tudod, elvileg bármi megtörténhet, de nem sok esélyt látok arra hogy az életem pozitív irányt vegyen. Nem akarlak lelombozni, lehet hogy pár hónap múlva szépen lassan elkezdenek változni a dolgaid, és ugyan nem lesz minden jó, de lehet hogy megtalálod azt, amiért érdemes lesz reggelente felkelned, akár rövidtávú, akár életre szóló dologról legyen szó. Próbáld teljesen kifordítani az életedet, csinálj olyan dolgokat amik kiszakítanak a komfortzónádból, vagy tényleg, próbáld meg a pszichológust, sok olyan embert ismerek, akiknek leírhatatlanul sokat segíett egy szakember.

Én még egy dolgot próbálnék ki ha lenne rá lehetőségem, az pedig a DMT. Nem vagyok egy nagy drogbarát, igazából szinte semmit sem próbáltam ki, és nem is nagyon akarok de a DMT-re nagyon kiváncsi vagyok, sok ember számol be róla, hogy mint egy látomástól, megvilágosodtak, új perspektívából látták meg a világot. De semmilyen formában sem bátorítok senkit, hogy illegális szerekhez nyúljon, ez csak az én személyes véleményeme.

Amíg van lehetőséged hogy jobbá tedd a dolgokat, szerintem addig érdemes próbálkozni, sosem lehet tudni mi lesz.

2018. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a hosszú válaszodat!

Igen, pszichológuson gondolkodom, voltam már pszichiáternél, de állami intézményben, ott meg tudjuk milyenek az emberrel, tisztelet a kivételnek... Bár nem gyógyszerrel akart teletömni, már ezt is értékelem, Tündérhegyet javasolta, de valahogy még arra sem szántam rá magamat, meg úgy tudom, az befekvős hely és arra nekem jelenleg nincsen lehetőségem.

Sajnálom, hogy Te is így érzed magad..:(

Szerintem sincsen értelme az életnek.

Ami a drogokat illeti, fura ilyet írni, de az én "álomhalálom" a heroin túladagolás, az aranylövés... Szóval, egyáltalán nem zárkózom el semmitől, bár nekem a hallucinogénekkel vigyáznom kell, mert nincsenek rám túl jó hatással.

2018. ápr. 22. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak a pszichológus tudott segíteni ebben, visszaadta az életkedvem, de ehhez az is kellett, hogy én is akarjam a változást. Sokat segített az is, hogy kitűztem magam elé egy megvalósítható célt, ez nekem a továbbtanulás volt pl. Mióta tudom, hogy hová fogok járni ősztől, sokkal motiváltabb, felszabadultabb vagyok. Hajrá, van kiút ebből. :)
2018. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves tőled.

Érdekes, hogy pont a továbbtanulást írod, pont ez (volt) az egyetlen dolog, ami még úgy, ahogy tartotta bennem a lelket (szep.-től szabad bölcsészetet szerettem volna tanulni) de jelenleg még szenvedek a nyelvvizsgával és nem valószínű, hogy addigra meg lesz, sajnos...

2018. ápr. 22. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!