Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hete alvászavarral küzdök,...

Egy hete alvászavarral küzdök, a fóbiám miatt?

Figyelt kérdés
Pók fóbiám van elég régóta. Egy hete kb 5 alkalommal fordult elő ,hogy az éjszaka folyamán felébredve megláttam egy pókot a falon.Minden ilyen alkalommal fény mellett folytatom az "alvást" ami abból áll ,hogy forgolódom és nézem a falat fél óránként. Néha már beképzelem ,hogy rajtam mászik valami vagy mozgást látok és persze nincs ott semmi. A racionális gondolatokat egyszerűen már nem tudom magammal elhitetni és már elaludni is félek. Kialvatlan vagyok, a szüleim kb hülyének néznek és nem veszik fel a problémám. Mégis mit tegyek? Mentális megoldások kellenek nem rovarirtók meg szúnyoghálók mert minden ilyet megtettem már..Milyen orvoshoz lehet ezzel elmenni? Gondolom ingyen senki sem foglalkozik ilyennel. (20/L) tudom ,hogy szánalmas de nekem ez már komoly problémát okoz

2018. ápr. 24. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor volt pók a falon vagy nem?
2018. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kell fordulni. De a szúnyogháló se elég jó, ha mégis ott a pók a falon... Illetve lehet, hogy nem is az ablakon jön be, hanem a padló szigetelése nincs elég jól megoldva, ezért szabadon közlekednek a falak találkozásainál. De egy ágy fölé lógatható szúnyogháló tutira kizárja őket, ha jól betűröd a matrac alá az alját.
2018. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos padlás térben lakunk ami rádob erre a dologra. Van baldahinom majd előszedem hátha tud segíteni. #1 igen, sajnos volt,többször is. Teljesen ketsegbe vagyok esve..hülyének érzem magam emiatt. Mindegy milyen pszichológushoz megyek?
2018. ápr. 24. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem mindegy, hogy milyen pszichológushoz mész! Csak olyan tud segíteni, aki kiképzett terapeuta. (A "pszichológus" csupán egy egyetemi végzettséget takar, képzettség nélkül.)
2018. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gondolom ilyen végzettséggel rendelkezők csak maszekban dolgoznak sok pénzért. :/ valami ötlet?
2018. ápr. 25. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Iskolapszichológushoz hasonló valami egyetemistáknak is van, csak nem tudom, hogy hívják. Nézz utána, ha még tanulsz. Ha már nem tanulsz, nézz körül a helyi szakorvosi rendelőben, vagy a honlapján. Akár lelkisegély-szolgálat is szóba jöhet tanácsért, hogy pontosan kihez fordulj.

Egyébként igenis mindegy, hogy milyen pszichológushoz fordulsz teljesen laikusként, mert ha másban nem is, abban fog tudni segíteni, hogy megmondja, kihez fordulj, ha nem az ő szakterülete a te eseted.

2018. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hello velem írtál privibe (murder) ha akarsz beszéljünk erről, az éjjel nekem is volt egy, ráadásul most még a hangyák is ostromolnak:D
2018. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!