Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan emberekkel szeretnék...

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni akiknél egy első pánikroham után előjött egy mindennapos nagyon erős, folyamatos szorongás, különböző testi tünetekkel, halálfélelemmel. Hogy küzdöttétek le ezt?

Figyelt kérdés
Minden napos testi tüneteim vannak, eddig szivszurkálás, nyomás volt jellemzőbb, most viszont jött a hányinger és a kisebb fizikai aktivitásra is előjövő nehézlégzés. Reggel felkelés után a legrosszabb, akkor eleve ahogy kinyotom a szemem jön a semmiböl a gyomorideg a magas pulzus, és ébredés után egy két órával lesz elviselhetőbb.Borzasztó érzés!!!a világ teljesen megváltozott körülöttem, nem tudok tervezni, normálisan gondolkodni..eljárni a barátokkal. Ez az állapot a folyamatos erős szorongással együtt korlátozza a mindennapi normális életvitelem. Akik átélték már ezt és tudják miről beszélek írjanak!:(

2018. ápr. 27. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Volt valamikor enyhább pánikbetegségem.

Azóta nincs. Tulajdonképpen teljesen hidegen hagy, hogy meghalok vagy sem, így nem is tud zavarni a gondolat.

A sorsom miatt picit ilyen buddhista világban vagyok, hogy az élet szenvedés. Szóval így ez nem nagyon foglalkoztat.

2018. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szia. Nekem ugyanezzel kellett megkűzdenem :) írj rám
2018. ápr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ugyanez volt, nem mult el teljesen de sokkal jobb a helyzet mint fel eve. Bar en hipochonder vagyok, nekem azert ez nagyban befolyasol.

Bar most fognak majd tanakodni a dokijaim hogy kell e megis gyogyszer, hogy a tuneteim teljesen elmuljanak. De egyutterzek, nekem is irhatsz nyugodtan. Nekem sokat segitett az, hogy sorstarsakkal beszeltem. Egy idore megnyugtatott. :)

2018. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez már 15 éve van....sok sok tünetváltással. De időközben rájöttem, hogy teljesen normális ami velem történik. Egyszerűen csak így reagál a szervezetem az ért traumákra, külső hatásokra. Valahogy már megtanultam együtt élni ezzel és a megváltozott helyzethez igazítani az életem. Nem mondom, hogy könnyű és azt sem, hogy jó a sok lemondás de inkább azt nézem, hogy hozhatom ki ezzel együtt a napjaimból a maximumot és keresem a mindennapi örömöket. Én ilyen vagyok....más meg másmilyen. ☺ Már nem küzdök ellene és mióta elfogadtam kevesebb a tünet is.
2018. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


Elsőnek én kérnék egy beutalót háziorvostól vérvételre ahol megnézik a TSH-t, hogy nem-e hormonális a probléma.


Amikor nekem voltak brutális pánikrohamaim (minden inger nélkül) akkor kiderült, hogy az egekben van a TSH-m, kaptam rá gyógyszert és el is múlt.


Persze alapból kicsit szorongós típus vagyok ha emberek közé kell menni, magányos típus vagyok és a természetet szeretem :D


De ha minden kötél szakad akkor menj el pszichiátriára és irass fel valami SSRI-t vagy nyugtatót (Rivotril kiváló).


Sokan mondják, hogy hú de egészségtelen meg rossz meg stb...

na de most, hogy akarsz élni?

gyógyszer nélkül minden nap szorongva és rosszul lenni vagy

gyógyszerekkel de normális életet élni :)

2018. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki reagált!


Utolsó: voltam már kardiológián, tüdőgyógyáaszaton, gyomortükrözésen, vérvétel 4x sürgösségin ekg 5x, hasi ultrahang. A kardiologus nézett nekem tsh hormont elvileg pajzsmirigy sem jön így szóba. Igazából reménykedtem hogy pajzsmirigy dolog, arra adnak gyógyszert és kész jól leszek, de sajnos nem így lett:(

2018. ápr. 27. 14:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia, merre felé laksz?
2018. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Már réges rég jól lennél, ha antidepresszánst szedtél volna.
2018. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

El kell jutni a mélypontra vagy majdnem oda a valódi változáshoz.

Ahogy írtad, én is szorongással ébredtem, a halálomon töprengtem estig, ittam és kényszergondolatokat oldottam meg órákon át. A világszemléletem átformálva pár hónap alatt enyhítettem a rettegésem, olyannyira hogy mostanság naponta többször is átjár az életkedv gyönyöre, a szenvedéseim ellenére.

Teljes magányban élek két éve, ez jelentősen felgyorsította a "magambatekintés" folyamatát.

Na meg egyéb módszerek is, de ez intim dolog.

Amit szeretsz csinálni, azt kultiváld.

Tárd fel a saját viselkedési sémáid, tekints magadra, mint egy külső szemlélő, és tanulmányozd a működésed.

Van remény, de erre úgyis rájössz, hisz gondolkodó emberként meg kell hogy találd a megoldást, szabadságra vagy ítélve, mint mindannyian.

2018. ápr. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért az autoimmun pm. betegség rosszabb szerintem mert az gyógyíthatatlan, életed végéig "hormontablettát" kell szedned.


Menj el pszichiátriára és kezeltesd magad...

Nem szégyen ez, rengeteg ember küzd szorongással ami úgymond "természetes" is ebben a romlott, kirekesztő, megbélyegző társadalomban. :)


Én sem szívesen megyek emberek közé, lassan már undorodom tőlük, persze van kivétel...

De inkább maradok a természetnél az állatoknál, ők nem vernek át, nem használnak ki, nem érdekli őket, hogy nézek ki stb stb..

2018. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!