Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet alvászavarom?

Mitől lehet alvászavarom?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel kezdődött. Volt, hogy két héten át csak 3-4 órát aludtam naponta. Most már jól alszom vagy 2 hónapja, napi 6-7 óra megvan, de az a baj, hogy sokszor felébredek éjszaka. Általában mindig ugyanakkor az időpontban: 3-kor és/vagy 5-kor. Néha este az elalvás sem megy. Mikor felébredek elkezdek azon gondolkodni, hogy meddig aludhatok még reggelig, de mi lesz, ha mégsem alszok el, volt, hogy egyáltalán nem is sikerült visszaaludni, de általában azért megy. Igazából jó lenne megszüntetni az állandó felébredést, és átaludni az éjszakát. Szedtem néha altatókat is, legutóbb két hete vettem be 8 szemet, amikor nehezen aludtam el. De volt már, hogy 12 szemet is bevettem, annyira elegem volt abból, hogy nem tudtam elaludni. Egyébként csak egy pár alkalommmal szedtem, 10-nél nem többször, mert próbálom kerülni őket. Ma felkeltem 3-kor, aztán az ébresztő óra csörgéséig végig olyan félálom szerű állapotban voltam. Mondjuk fel is idegesítettem magam estére, lehet ez volt az oka? Vagy az lehet az oka, hogy túl sokat agyalok ezen, és próbálok mindig összefüggéseket keresni? Az is idegesít, hogy nem tudom, mi az oka. Ördögi kör.

2018. ápr. 27. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mentálisan jól vagy, nem élsz nagyon stresszes életet, nem idegeskedsz sokat?
2018. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem jól vagyok mentálisan. Ezen már egyébként sokat gondolkoztam, mert lehet autista vagyok, szociális fóbiám is lehet vagy depresszióm van, esetleg szorongok, kényszergondolataim is lehetnek, de egyikben sem vagyok biztos. Ja és meleg is vagyok, és még azt sem tudom, hogy elfogadtam-e már magam így, vagy még nem. Úgyhogy elég sok megválaszolatlan ügyem van :D Már voltam pszichológusnál, azt mondta, hogy ezt nekem kell tudnom, hogy mi pontosan a problémám.
2018. ápr. 27. 18:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy minden mindennel összefügg, és már nem tudom, hogy miben higgyek.
2018. ápr. 27. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a "szerintem" eléggé bizonytalanul hangzik, és

az összes többi dolog is, amit írsz.

A kérdésedre válaszolva: azt gondolom, könnyen megtörténhet, hogy lelki okok bújnak meg az alvászavarod mögött, szóval nem ártana kicsit jobban "szétnézned magadban", és ha netalán találsz bármi negatívat, akkor azt oldani, kezelni, akár szakember segítségét igénybe véve.

Persze fizikai okai szintén lehetnek az alvászavarnák, bár ahogyan én azt észrevettem, általánosságban véve gyakrabban váltja ki az alvásproblémákat pszichikai rosszullét.

Én nem ismerlek, és nem is hiszem azt, hogy az én kompetenciám ezt "megoldani", tekintve, hogy nem vagyok több egy, a téma iránt roppant nagy érdeklődést mutató, kíváncsi laikusnál. :)

Amiket írtam, azok csak az én teóriáim a "Mitől lehet..." kezdetű kérdésre. Talán van bennük valami, talán nem.

Mindenesetre mihamarabbi jobbulást kívánok neked!

2018. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!