Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen helyzetben mit csináljak...

Ilyen helyzetben mit csináljak? 16/L

Figyelt kérdés

Előre is elnézést az összeszedetlen mondatokért.

Szóval mostanában nem vagyok valami jól. Legfőképp anyám és az új barátja miatt. Vagdosom magam miattuk, vagy karmolászom az alkarom, mert egyszerűen már nem bírom. Amióta együtt vannak, csak annyit hallok, hogy mit csináltam rosszul, hogy miben vagyok rossz, hogy az én véleményem senkit sem érdekel, és hogy ebben a házban a nevem az hogy kuss. A vitatkozások sem elkerülhetetlenek, én nem emelhetem fel a hangomat, nem mondhatok semmi sértőt rájuk mert ők szentek, és sérthetetlenek. Fordítva persze ez működik. Ha valamit nem jól csinálok, vagy nagyon mérgesek rám akkor anya gyakran megüt vagy megráz vagy a hajamat húzza. Ezek odáig fajultak, hogy ha csak megindul felém én összerezzenek és ösztönösen védem magam. Voltam egyszer már szakembernél, és amikor ő megállapította, hogy el kéne hogy költözzek innen, utána fel voltak háborodva, hogy milyen hülyeségeket beszélt.

Kérlek segítsetek, ilyen helyzetben mit csináljak? Válaszokat előre is köszönöm.


2018. ápr. 28. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Először is ne vagdosd magad, semmi értelme. Az a tippem ,hogy anyud csak elkeseredett mert sok mindent kihagyott az életéből és ezt nem dolgozta föl. Őszintén beszélj vele erről, sugározd felé azt ,hogy te már lassan felnőtt vagy és határozott terveid vannak, és ez nem az a viselkedés amit egy anyának mutatnia kell. A lényeg ,hogy érezze ,hogy erős vagy legyél magabiztos.

A leírtad alapján mostanában kezdett el ilyen lenni, adj neki időt, hogy magába nézzen és rájöjjön ,hogy ez a viselkedés rossz felé vezet. Ne feledd légy te a bátor és az okosabb, 16 éves vagy benned van a végtelen energia :)

2018. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem az a megoldás, hogy vahdosod magad és karmolod. Ennek hosszútávon elég súlyos következményei lesznek. Mond nem elég, hogy ők bántanak? Legalábn te ne bámtsd hanem szeresd magad. Nem tudom hány éves vagy és milyen lehetőségeid vannak az elköltözésre. De ha vannak akkor érdemes lenne megfontolni mert egy ilyen helyzetben élni elég romboló. Ha nincs kihez, akkor a kollégiumot lehet megfontolni. Akkor csak szünetekben látnád őket. Apukáddal mi van? Nála vagy a nagyszülőknél nem lenne jobb? Amúgy napi szinten van hasonló kérdés. Esetleg írhatnátok egymásnak meg találkozhatnátok, máris könnyebb lenne, hogy van kivel megosztani a dolgot.
2018. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi...látom 16. Hát még 2 év a szabadság. Menj más városba egyetemre. Addog meg vagy kihúzod otthon. Vagy leülsz anyáddal meg ha van apáddal és elmondod nekik, hogy ezt nem bírod tovább és találjanak ki valamit, hogy ne bolondulj meg mire 18 leszel.
2018. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1. Anyu csak elkeseredett? Akkor talán meg kéne ölelgetnie meg szeretgetnie a lányát nem ütni vágni és kitölteni rajta a mérgét. Az én anyám is ezt csinálta. Aztán eljött az a nap amikor már gimis voltam és nem olyan kicsi. És visszakézből egy akkorát kevertem le neki, hogy utána elment a kedve a verekedéstől. Én nem mondom, hogy ez a megoldás, de áldozatnak lenni sem az. Ha van hova költözz el és ne vagdosd magad mert azzal azt igazolod, hogy nekik van igazuk. Nem lesz egy normális barátod meg munkahelyed összevágott kézzel. Mindenki hülyének fog nézni. Ne csináld....gáz.
2018. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!