Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez generalizált szorongás lenne?

Ez generalizált szorongás lenne?

Figyelt kérdés
2hete borzasztóan érzem magam. Jellemző,hogy már így ébredek,és csak délutánra estére enyhül valamennyire . Tüneteim : Rettenetes szorongás,félelem érzet.Gyomorideg,enni alig tudok. Fojtogat a sírás,de nem tudok mégsem. Elviselhetetlen nyugtalanság van ilyenkor rajtam,és nem tudom uralni a gondolataimat,mert ahogy testi tünet is társul,hányinger,hasfájás,stb...azonnal beindulnak a negatív gondolataim,hogy ez valami végzetes betegség tünetei. A lábaimban fájdalmat,nehézséget érzek. Végtag zsibbadás enyhe mértékben,szédülés. Ezekben az órákban rettentően érzem magam,semmi erőm semmihez,nem merek sehova elindulni,és nagy fokú reménytelenség kilátástalannak látom a jövőmet. Olyan érzés hogy soha nem jövök ki ebből,így kell leélni az életem mostmár. Ez még jobban megijeszt. Történtek velem negatív dolgok év elejétől,de valahogy nem éreztem hogy sok lenne,csak tűrtem és csináltam a dolgom. Mi lett velem? nem győzök orvoshoz rohangálni,ha erőt tudok venni magamon,mert csak arra tudok gondolni,hogy beteg(rákos) vagyok. Ez a fóbiám már réges rég óta tart,soha nem tudtam legyőzni. De ennyire erősen még nem féltem mint most.
2018. ápr. 29. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős vagy?
2018. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a torkod alatt nem szoktál gombócot érezni?
2018. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
39éves vagyok. De szoktam,ilyen torok összeszorulást is érezni :-( Mindent ami rossz érzés. ja és reggel nagyon nagyon ver a szivem amikor felébredek...
2018. ápr. 29. 17:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Generalizált szorongás inkább a hozzátartozók halálától, megbetegedésétől szorong, általában indokolatlanul. Persze a saját szorongás is nagyon rossz. Azt írod, hogy nem győzöl orvoshoz szaladgálni. Pszichiáterhez nem kell szaladgálni, meg nem is lehet. Nála megvan a kezelés rendje. Ilyen orvosnál is jártál már? Kapsz gyógyszeres kezelést?

Különben ilyen vihar előtti időben megerősödnek ezek az érzések.

2018. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyenem volt (és én is a ráktól féltem), nekem magától elmúlt, aztán visszajött, aztán megint elmúlt és így tovább. Szerintem lehet simán generalizált szorogás vagy szorongásos depresszió/hipochondriás depresszió.
2018. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!