Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e összefüggés mentális...

Lehet-e összefüggés mentális egészség, és a kedvelt zenei műfaj között?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy hatalmas metálos vagyok, tehát nem őket szeretném ócsárolni ezzel. Viszont amit észrevettem a pszichiátriai háromszoros tartózkodásom alatt, hogy rengetegen metált hallgatnak azok közül, akik bekerülnek. Nem tudom, ez puszta véletlen-e, vagy tényleg van összefüggés lelki/mentális sérültség és a metál hallgatása között.

2018. máj. 3. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én amikor kezeletlen depressziós voltam, elég depressziós zenéket hallgattam, Amorphis, My dying bride, Nine Inch Nails, ha ezek még mondanak valamit. Aztán kezeltek, jobban lettem, és ma már -tudatosan - inkább jobbkedvre derítő zenéket hallgatok. Szerintem fordítva is van összefüggés: ha pozitívabb zenét hallgatsz, a lelkiállapotod is javul. Nekem vannak zenék, amiket régen szerettem, de direkt nem hallgatom, mert azért könnyen visszakerülnék ugyanabba az állapotba.
2018. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Én inkább 80-as 90-es évek metálját hallgatom, pont azért, mert lenyugtat. A depis zenéket eleve utálom, azoktól én is depis leszek. De ha feszült vagyok csak zúzok egy kis Metallicát vagy Manowart a gitáron és máris sokkal jobb.
2018. máj. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Igen, jól látod, elég nagy összefüggés van a kettő között.Általában azok hallgatnak metált, leginkább slipknotot, mansont, meg hasonló zenéket, akiknek valami nagyon nincs rendben a lelkükkel, személyiségükkel, eltorzultak negatív irányba és van a lelküknek egy sötét és gonosz része.
2018. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
S mielőtt belémkötnének, nem a normál metálra gondolok, hanem amiknek a hangzása, a témája, a színpadi felhozatala vérről, gyilkosságról, sátánizmusról, öngyilkosságról, hasonló aberrációkról szól.
2018. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Valami összefüggés lehet, igen. Voltam enyhe depresszióba régebben, és ha most meghallok valami depis zenét, akkor rögtön eszembe jut az az időszak, pedig nem hallgattam soha depis zenét.
2018. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már majdnem neki kezdtem hármas. :D Én is imádom a brutális hangzású metált, viszont amit én hallgatok, azok a környezettudatosságról, és az állatokkal szembeni igazságtalanságról szólnak (Cattle Decapitation, Gojira \m/). Egyébként vannak pillanataim, amikor olyat hallgatok ami hasonló témájú, mint amit írtál, de én egész egészében leszrom, hogy miről szólnak, a hangzás a lényeg néha.
2018. máj. 3. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan kérdés, amitől enyhén frusztrált lettem, nem akarok pszichiátrián kikötni. :D

Depressziós soha nem voltam, de nagyon szorongó vagyok, és a személyiségem működése erősen borderline jellegű emellett, sok beteg dolgom van (szerencsére nincsenek durva széteséseim, nem falcolok, nem gyűlölöm magam, nem alkoholizálok/drogozom...stb.). Sokféle zenét szeretek, de a metal az örök kedvenc.

Ilyesmiket hallgatok: In Flames, Swallow The Sun, My Dying Bride, Gojira, Amorphis, Agalloch, Borknagar, Dark Traquillity, Moonsorrow, Primordial, Insomnium, Opeth... stb. (sorolhatnám reggelig :D)

Ha nem metalt hallgatok éppen, akkor is megkapom, hogy depressziós/elvont zenéket hallgatok (többnyire indie rock jellegűeket), de nekem sosem húzzák le a hangulatomat ezek a zenét, egyszerűen csak szépnek hallom őket.

2018. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Én vagyok a tanári legviccesebb tagja. Mellette funeral doomot, black metalt és hasonlókat hallgatok. Igazság szerint nincs sok összefüggés, bár a zene segít kiélni, kiadni magadból az érzéseidet. Különösen a negatív érzésektől lehet jól megszabadulni ilyen jellegű zenékkel. A rengeteg bekerülő is pont azért hallgat metált, mert a kellemetlen gondolatokat szeretné kiadni. Amúgy kutatások szerint a metálosok a legkiegyensúlyozottabb, legnyugisabb emberek. A mentális problémák főleg azoknál tudnak súlyosodni, akik mindenféle vidám, rózsaszín, boldog szart hallgatnak nyakra-főre, mivel bennük a szükségszerű negatív érzelmek felhalmozódnak, nincsenek kiélve egy biztonságos csatornán keresztül.
2018. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
16 éve hallgatok drum and bass-t. Érdekes a kérdésed amúgy. Ha rosszabul vagyok akkor én is a húzósabb vonalát részesítem előnyben. Egyébként meg a lightosabb műfaja jön be.
2018. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szerintem lehet összefüggés. Talán azért, mert a metal zene sokszor dolgoz fel sötét témákat, depressziót és aki ilyen lelkiállapotban van, az tud ezzel azonosulni.

Magam is metal kedvelő vagyok, és életem egy nehezebb időszakában szerettem meg igazán ezt a műfajt. Sokat segített, a zenén keresztül adtam ki magamból a negatív dolgokat. Ma már teljesen jól vagyok, de a metal szeretete megmaradt. Nem érzem, hogy a depresszív szövegű zenék visszarántanának abba az időszakba. Lehet furcsa, de én kiegyensúlyozottnak, motiváltabbnak érzem magam tőle, sokkal nyitottabb lettem a világra. Szóval nekem segített kilábalni a szar időszakomból.

És csatlakozom a Gojira rajongó válaszolókhoz, kedvenc együttesem.

2018. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!