Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már aki kigyógyult...

Volt már aki kigyógyult közepes depresszióból, disztímiából, enyhe szociális fóbiából, bipoláris zavarból? Ami mondjuk évtizedek óta állt fent?

Figyelt kérdés

Kb. 12 éves korok óta kínlódok ezekkel.


Megjártam 3 pszichológust és 3 pszichiátert.

Valamennyire tudom vinni az életem, van munkám, megtanultam ott és a szüleim előtt eljátszani a normálisat. Körülményeimet tekintve elégedett lehetnék, szóval nem tudom megmagyarázni, miért őrlődök, tépelődök, lelkileg nem jutok előbbre.


Szégyellem, de jelenleg azt várom a legjobban, h vége legyen az életemnek.


35 éves nő vagyok, kapcsolataim tönkremennek fenti hiányosságaim miatt. Hogy lehetne változtatni.

Most szedek bogyót (állítólag legjobb a bipoláris zavarra), nem érzem a hatását).



2018. máj. 8. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A bipolárisat nem tudom, a többi ellen elég jól tudok küzdeni. Sportolni szoktál valamit? Nekem csodákat tett. Emellett magnézium, D vitamin, B vitamin szedése jó.

2018. máj. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Gonosz dolog ez a disztímia nagyon. Nálam is elég fiatalon jelentkezett, 13 éves koromban, de nagyon sok küzdelem, pszichológus, kineziológus, nyugtatók és rengeteg gondolkodás, idő és segítség mellett sikerült nagyjából kigyógyulnom belőle, de még sokszor előjönnek dolgok, amik felzaklatnak. Én azt mondom, nem lehetetlen a gyógyulás, talán örökké emlékezni fogsz a rossz időszakokra, de nagyon sokat lehet tanulni a sérülésekből amit disztímia vagy bipoláris zavar során szerzünk.

Ha valaki esetleg értetlenkedne és közölné, hogy dehát nagyon sok mindened megvan az életben, ami szükséges (munka, otthon, család stb), mégis miért nem vagy boldog?...na ezeket határozottan hagyd figyelmen kívül. :) Ugyanis az a f*s ebben az egészben, hogy semmi reális bizonyíték vagy ok nincs arra, miért alakultak ki ezek a sz*rok. Ha mégis, akkor nagyon mélyre vissza kell kutatnunk magunkban a probléma gyökeréig, esetleg történt e valami trauma szerű dolog gyerekkorban, netán az jöhetett elő később ilyen alattomos formában. De lehet krónikus is a dolog. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs megoldás, csak nyilván sokkal nehezebb megtalálni, és nem lehetetlen! Nekem sokszor egy mondat járt a fejemben: ha éppen a poklot járod és már nincs lejjebb, ne állj meg, hanem menj tovább. Ezt valami hülye sorozatban hallottam, de mégis volt benne valami. Minden tőlünk telhetőt meg kell próbálni, még több év után is, magunkba nézni és keresni. Sokat és sokáig. Tudom, ez a legrosszabb része, és teljes mértékben megértelek, ha már nem igazán látod a kiutat. Ebben a kis válaszban pedig sajnos nem tudok nagyon sokat segíteni, de szeretném hogy tudd (és ez most nem az a tipikus sablonszöveg, saját bőrömön tapasztaltam :) ), mindent meg lehet oldani, és bár nehéz, szinte lehetetlen erről másoknak mesélni úgy, hogy meg is értsék és még segítséget vagy útmutatást adjanak, de amikor már kezded érezni a gyógyulást, azt a lökést ami újra elindítja benned a küzdeni akarást, annál nincs csodálatosabb. Ha ügyes vagy, onnan már csak jobb lesz sokkal, és végre kezedbe tudod venni újra az irányítást. Ez mind fejben dől el. Tudom, hogy hosszú idő idáig eljutni és azt is tudom, hogy sikerülni fog neked. Hidd el, mert én hiszek benned. (Na furcsán hangzik ez így ismeretlenül, de tényleg így gondolom :D) Úgyhogy nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked, érdemes energiát fordítani a reményre.

2018. aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Eprecske1 válasza:
Nekem is tizenéves koromban kezdődött. Rengeteg pszichológusnál,és pszichiáternél jártam nulla eredménnyel. Ja nem, szegényebb lettem. Még olyan "sztárokhoz" is elmentem, akiknél 30 ezer Ft 45 perc. 43 éves vagyok, és csak romlott az állapotom. Ha valaki ismeri megoldást, az legyen kedves, és ossza meg velem!
2023. jan. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eprecske, gyógyszert is szedtél?

Meddig jártál egy-egy pszichológushoz?

2023. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!