Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen neurológiai probléma...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen neurológiai probléma okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Mivel nem találtam egy külön pszichológiai témakört, ezért ide írom.

Olyantól kérdezem, aki először is tudja mi az az alvási paralízis.

Mi okozhatja azt, hogy miután véget ér az alvási paralízis, a "lény", akit láttál nem tűnik el, hanem mondjuk így ott marad kísérteni továbbra is. Hallottam egy olyan emberről, aki mindig látja a "démonjait", nem csak az álmaiban, de a valóságban is, tehát az agy valamiért nem tűnteti el az általa odaképzelt rémálomszerű lényeket.

Van ilyen betegség, vagy ti hogyan diagnosztizálnátok ezt? Ha lehet, a megfogalmazás legyen minél szakszerűbb.


2018. máj. 9. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Neurológiai aligha, legfeljebb pszichiátriai. Skizofrénia például.
2018. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet kezdődő skizofrénia. Menj pszichiáterhez!
2018. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A skizofrénia egészen más. Azt még nem is bánnám. De erről nektek hogy jött le a skizofrénia, komolyan? Az alapból a fejben játszódik le, a másik "énedet" nem vetíti ki az agyad alvási paralízis közben xD. Ég és föld. Valami parább magyarázatot kérnék, lehet neurológiai is, nem baj, ha amúgy nem az, csak legyen belemagyarázható. Lehet sci-fisebb is. Tehát hogy nem velem van ez, egy írásomhoz kéne valami jó kis magyarázat csak ennyire nem gondolkodtam előre xD

Skizofrénia uncsi és nagyon sablon.

2018. máj. 9. 21:21
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom hogy skizofrén vagy, távdiagnózist nem tudok nyújtani. (Mivel nem vagyok pszichiáter, így végképp nem.)


Viszont az biztos hogy ez pszichiátria és nem neurológia!

Neurológiai betegség például a Parkinson-kór, ahol a betegnek akaratlan mozgásai vannak mert az idegrendszere nem jól működik.

De egy olyan tünet ahol nem valós lényeket látsz az abszolút a pszichiátria területe, nem a neurológiáé.


Ha rólad szól a kérdés, vagy egy ismerősödről, akkor mindenképpen forduljatok pszichiáterhez, mivel ez nyilvánvalóan nem egy normális állapot, és simán rosszabbodhat idővel. Nem kell félni, a pszichiátria szó rosszul hangzik ugyan, de a modern pszichiátria nem arról szól hogy megállapítják hogy "Úristen ez őrült", és leláncolnak egy hideg pincébe. :-)

2018. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4:

Figyu, te nem olvastad el az utóbbi kommentemet?

Nem szeretem a Mr. Obvious embereket, komolyan, felidegesített a kommented.

Egyébként is, miért írsz egyáltalán, ha nem tudsz érdemben válaszolni?

Mindegy, majd kitalálok én valamit, visszanézem az első 2 Hannibal évadot abban vannak jó kis pszichológiai szövegelések.

2018. máj. 9. 22:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Delirium?
2018. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A szkizofréniánál nem a "másik éned" kivetülését látod, mert az, hogy szkizofrénia=több énje van egy a filmekből bekúszott, elterjedt tévedés. Teljesen random hallucinációk jelentkezhetnek, akár a paralízis után is "ott maradhat kísérteni a lény".

Egyebekben delírium, agydaganat, nagyon ritkán epilepszia az ami kiválthat hallucinációkat.

2018. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A delírium az alkoholizmussal kapcsolatos.

Nekem valami sci-fi dolog kéne. Vagy horror is jó. Mintha valami nagyon elb.szott elmét kellene szakszerűen diagnosztizáljatok. Tudom, hogy megy ez jobban is :)

2018. máj. 10. 12:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Paranoia. Mindig azt hiszed, hogy figyel valaki:)
2018. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez bizony nagyon ingerszegény, az eddigi leggyengébb. Ráadásul hibás feltételezés. Itt nem arról van szó, hogy azt hiszed, valaki figyel, hanem hogy az elméd "elromlott" és konkrétan látsz valamit minden sötét sarokban, minden álmodban, mindig, amikor felkelsz ott van stb...
2018. máj. 10. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!