Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátomnak elmondtam, hogy...

A barátomnak elmondtam, hogy néha vannak öngyilkos gondolataim, de nem vette komolyan. Felhozzam még ezt neki, mert nem merem?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Egyre rosszabbul érzem magam. Egyszerűen nem az, hogy minden rossz, hanem olyan elképszteően üresnek érzem magam. Mindig is éreztem, de próbáltam pozitív lenni, évekkel ezelőtt pszichológusnál is voltam, de sose múlik el. Mindig úgy gondoltam az öngyilkosságra, hogy hiába gondolok rá, nem fogom megtenni. Tudom magamban, hogy helytelen és nem jó, élnem kéne, gyerekem sincs, családom sincs, még lehet, de nem tudok. Van egy párom akivel 3-4 éve vagyok együtt. Neki elmondtam, mikor összevesztünk, hogy néha fura vagyok neki, meg mikor szeretne elmenni a barátaival inni, akkor ellenzem. Nem ellenzem csak úgy félek egyedül itthon. Nem szeretek egyedül lenni már, rettegek. Nem normális, gyógyszreket veszek be, fájdalomcsillapítót sokat, meg nyugtatót. Tudom nem szabad, de nem bírom. Segítenek ilyenkor. És a párom kiakadt, hogy ne mondjak felelőtlen dolgokat. Az apukája régen próbált önygilkos lenni és ez megmaradt benne, és emiatt neki ez érzékeny. Nem akarom megbántani ezért így nem hozom fel neki. De nincs kinek elmondjam, nincsennek barátaim, nincs senkim. De nem tudom már nem is akarom elmondani senkinek. Nem tudom mihez kezdjek, vessek véget a kapcsolatomnak és tegyem meg? Nem tudok mit csinálni.
2018. máj. 9. 23:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Figyelj, ha ennyire erzekeny a Palid ARRA hogy ongyilkos volt az apja, akkor Te most megkiserelned ezt Vele? Ha tenyleg szeret teged akkor az egesz mentalis, lelki vilagat lerombolnad neki. Ha ennyire Bajod van Menj el sportolnj, ugralj, fuss margitnal par kort, fokuszalj olyan dologra Ami lekotne teged. Ne Legyel paranoias, fiatal vagy, ha meg jó csaj akkor meg lazán tudsz magadnak palit, tarsat szerezni.
2018. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Kiserelt ongyilkossagot*
2018. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Telefonos lelkisegély szolgálattal beszélj mindenképpen!
2018. máj. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van valami kiváltó oka ennek az üresség érzésnek? Vannak céljaid, hobbid, kikapcsolódásod, valami, ami kizökkent a monotonitásból?

Meg kéne próbálni vmi jó pszichológust/ pszichiátert , segítene.

2018. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden egyes percemet le foglalom. Dolgozok állandóan, edzek, hétvégente is csinálok programot. Nem hagyok egy perc nyugtot se, mert ha van akkor beleőrülök a gondolataimba. Mindenki gratulál, hogy milyen aktív vagyok, pedig egyszerűen csak addig hajtom magam, amíg nem bírok gondolkodni. Mikor elmondtam a barátomnak, akkor azért akadt ki, mert miért mondok ilyet, mikor tudom jól, hogy az apja mit akart csinálni, és hogy mondhatok hülyeségből ilyeneket, mert meggondolatlan vagyok. Pedig csak a segítségét akartam kérni. Nem tudom menjek-e megint orvoshoz. 20 évesen voltam egyszer, meg még utána egy másiknál, írtak föl gyógyszert, de csak ennyit kaptam.
2018. máj. 9. 23:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj el egy klinikai szakpszichológushoz. Ő el fogja dönteni, hogy szükséged van-e gyógyszerre, de pszichoterápiára mindenképpen. Nem azért élünk, hogy szenvedjünk benne. Biztos, hogy lehet az állapotodon javítani. És az nem úgy működik, hogy egyszer már voltam, hanem rendszeresen, akár egy éven túl is járni kell. (Ha véletlenül az első szakember nem válik be, akkor kb 5 alkalom után másikat kell keresni)
2018. máj. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz először.Sajnállak a de barátodat is mert ismerős a helyzet.18 voltam amikor össze jöttem egy 17 éves lánnyal aki nevelő szülős gyerek volt és idegileg roncs és volt hogy napokra eltűnt telefont nem vette fel.Amíg teheted kérj szakszerű segítséget.A párod lehet így kezeli a dolgot,én anno úgy kezeltem a barátnőm hasonló helyzeteit hogy sírtam.
2018. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Keress privátban! :)


23/N

2018. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most felkerestem egy másik pszichológust és megmondtam neki, hogy nem szeretnék pszichiátert egyből és gyógyszert, mert tudom jól, hogy csak ideiglenesen segít, nem old meg semmit. Viszonlag eddig normális, de ez hosszú idő mire kiderül milyen igazából. Nem tudom lehet-e változtatni, én nem érzem, hogy lehetséges, de szeretnék! Nagyon is. Ha meg nem jön össze akkor meg ez van, hát engem nem teremtett meg az isten élni akarással :(
2018. máj. 17. 14:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy léptél, jobban fogod magad érezni, ha a szükséges ideig jársz hozzá.
2018. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!