Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó ötlet orvoshoz fordulnom?

Manó1235 kérdése:

Jó ötlet orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Mindig is voltak kissebb hangulatingadozásaim. Mostanában viszont 3-4 hónapja úgyérzem egyre nehezebb. Semmire sincs erőm, alig beszélek emberekkel, folyton fáradt vagyok, lehangolt, síró görcsök gyötörnek, álmatlanság 4 órákat alszom, vagy nemtudok elaludni, vagy hamar felkelek. Rémálmaim vannak folyamatosan. Ok nélkül feszült vagyok, semmihez sincs kedvem. Sokszor csak hazajövök és fekszek, állandóan szomoruságot érzek, a munkahelyemen alig tudok oda figyelni. Sok a halállal kapcsolatos gondolatom, annyira kilátástalan minden. Amiket régen szerettem most nem is érdekel. A sexet sem kivánom, egyáltalán nem.Azthiszem ez depresszió lehet. Ma megyek el a házi orvosomhoz. De annyira tartok tőle hogy nem fog komolyan venni. Szerintetek indokolt felkeresnem? 24/L
2018. máj. 10. 05:07
 1/2 anonim válasza:
Szia attól szerintem ne félj ,hogy nem fog komolyan venni , mert egy normális orvos ezt nagyon is komolyan veszi hidd el. Ha tényleg ennyire nagy a probléma fordulj orvoshoz, és valószínűleg pszichiátert fog ajánlani. Ő pedig gyógyszerrel próbál segíteni , esetleg anti depresszáns vagy nyugtató , ehhez hasonlók. Én mind kettőt próbáltam szerencsére inkább sikeresen. A nyugtatóról már leálltam , de anti depresszánst szedek még kis adagban és használ valamennyire. Még annyit közölnék ,ha ezekkel nem vagy valamibe tisztába vagy félsz gyógyszert szedni , mindenki másképp reagál rájuk , egyik embernek hat másiknak nem . Akkor valószínűleg új gyogyszert fog neked ajánlani a pszichiáter. Emellett még van terápia is, fizetős is meg talán van olyan is ami nem ,hanem TB támogatással igényelhető. Ha tényleg úgy érzed ennyire zavar akkor fordulj orvoshoz. Engem is zavartak a dolgaim ezért fordultam én is orvoshoz .... ami még segít nekem nagyon , próbálom kerülni a stressz helyzeteket. Ez és a gyógyszer segít nekem , és régen éreztem magam ilyen jól. Számomra az volt igazán segítő ,hogy a stressz helyzetet kizártam az életemből.
2018. máj. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia!Mindenképpen bíztatni szeretnélek,hogy nyugodtan kérj segítséget csak elōnyöd lesz belōle,manapsàg màr sokan küzdenek ilyen jellegū problémàval és hidd el okosan jàrsz el ha még most idōben lépsz.Sok mindenen túl vagyok én is,komolyan fognak venni,nem vagy egyedül!
2018. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!