Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járt valaki hasonló cipőben?...

Járt valaki hasonló cipőben? Kb. tavaly év eleje óta vannak refluxos tüneteim.1éve elküldtek báriumos nyelőcső röntgenre, ahol kiderült, hogy nem vagyok refluxos és nem kell tükrözni. "Biztos a stressz okozza. " Azóta pánikbeteg lettem.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a szorongás okozza a refluxos tüneteket (mindig is stresszes voltam, ami kezdetleges gyomorfekélyt okozott, ez kb.5éve derült ki) vagy pont amiatt szorongok? (Pedig állítólag refluxom nincs, júniusban megyek ismét a gasztrora, gondolom ue. Lesz az eredmény. ) Eleinte az állandó "levegő buborékok" kezdtek irritálni, mintha a torkomban mozognának fel-le, hányingert és "fuldoklást" okozva. (Gyakran az idegesség váltja ki, vagy ha nagyon éhes vagyok, esetleg ugrálok, mozgok, úszok. Régen, amikor "normálisabb" voltam, csak akkor éreztem ezt, ha nagyon izgultam, szénsavasat ittam -büfögni nem igen tudok-esetleg megfáztam. A gyerekorvosom kb. kinevetett, azóta eltelt vagy 10év...) Nyelőcső fájdalom, mellkasnál égető érzés, rekedtség, olykor gyomorégés, rossz szájíz stb. Ha a hátamra fekszek, akkor enyhülnek a "buborékok". Szinte csak akkor, ezen a savlekötő sem segít. Ezért gyanakszom, hogy talán valóban nincs refluxom, hanem az állandó félelem, hogy ismét rosszul leszek, okozhatja? A stressz, szorongás? Járok pszichológushoz, már mindennel próbálkoztam (magneb6, valeriana, teák stb.) Nagyon elkeserítő, dolgozni járni is félek mert mi van, ha ott jön ez elő? Továbbá egyszerre keveset bírok enni, gyakran érzem, hogy korog a hasam és üres, pl. evés után 1 órával, noha éhségérzet nem járul mellé. Okozhatja az a savat, hogy talán több ételt igényelne a szervezetem? Vagy pont a savtól vagyok "éhes"? Hisz nem lehet egésznap savam... Hozzáteszem, kb. 165cm vagyok és 50kg alatt. Tehát túlsúlyos nem vagyok, nem dohányzok, egy pohár sört sem merek inni a tünetek miatt, állandó gyógyszerem a fogamzásgátló.

Tanácsokat szeretnék, ha valakinek hasonló problémái vannak/voltak, ám sikerült elmulasztania. Kétségbeestem.


21/L



2018. máj. 10. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyreszt probald ki a sedatif pc-t. Az egyetlen ilyen “homeos” bogyo ami nalam tenyleg csokkenti a szorongast.

Habar nekem ilyen tuneteim nincsenek, az egesz panikbetegsegem azzal kezdodott, hogy keptelen voltam enni jo ket honapon keresztul szinte alig (csak azert ettem mert muszaj volt), olyan szintu hanyingert ereztem. Probaltuk a savlekotot, mert arra gyanakodtunk, nekem sem valt be. Bar tenyleg nem ugyanazok a tuneteink de en azert ajanlom az Aloe Vera gelt, csak legalabb probald ki, nekem csodat muvelt a gyomrommal. Ket honap utan ujra ehesnek ereztem magam, es le birtam nyelni a kajat anelkul, hogy rosszul lettem volna.

A fogamzasgatlonak nem hiszem hogy sok koze lenne a gyomrodhoz:)

2018. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha rám írsz privátban megadom egy jó gasztroenterológus. címét/számát. Engem az előző orvosaim félrekezeltek. Savcsökkentőt írtak fel, ami csak rontott a helyzeten. Sokat szorongtam miatta. Aztán ajánlottak egy orvost, akit nagyon dicsértek. ITOPRIDE SUPREMEX-et írt fel, amitől állítólag hetek alatt véglegesen rendbe jövök (tegnap kezdtem el szedni). Nekem már a tudattól, hagy onnantól ehetek-ihatok amit akarok amit akarok elmúlt a szorongásom. Egy kicsit még azért izgulok, hogy mi van ha mégse...
2018. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!