Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne pánikoljak...

Mit tegyek, hogy ne pánikoljak be amikor nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Néha előfordul hogy hiába vagyok késő este álmos, hiába vagyok nyugodt is, hiába fekszek le nyugodtan, ellazultan az ágyba, nem bírok elaludni. Ilyen esetben szenvedhetek mire elalszok 2-3 órát is. És amikor már úgy háromnegyed-egy órája nem sikerül elaludni, elkezdek pánikolni hogy hogy fogok én így ma éjjel aludni, milyen állapotban leszek így holnap. És ekkor már ugye ez is hátráltat csak az alvásban, és ezek a pánik érzések nem múlnak el még akkor se ha mondjuk próbálom nyugtató légzőgyakorlatokkal nyugtatni magamat.

Mit tegyek, hogy ne pánikoljak be ettől mindig, ha nem megy az alvás?


2018. máj. 11. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok sajnos. Érdekelnének a válaszok.
2018. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tornázz, jógázz és/vagy tegyél a friss levegőn egy sétát. Nálam is szokott ilyen lenni. Azt hiszem, hogy fáradt vagyok és el tudok aludni, de nem. El kezdek az ágyban pár nyújtó feszítő elemet megcsinálni. Aztán inkább kikelek az ágyból és egy órát tornázom/jógázom. (Értsd úgy, hogy kb. éjfélre végzek. ) Utána úgy alszom, mint a bunda. De gyakran kimegyek sétálni is, még este 11 után is, ha úgy érzem, hogy ez segít. Ez kb. fél órás gyaloglás.

Sőt, még olyan is előfordul, bár ez ritkábban, hogy takarítok egy kicsit, felsöprök, felmosok.

2018. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen légzőgyakorlatot csinálsz? Szerintem nagyon jó módszer, ha próbálod nem figyelembe venni a gondolataidat, hanem a légzésedre koncentrálsz, ahogy ki-be fújod a levegőt, érzed a mellkasod mozgását. Valamint lehet, hogy mentálisan fáradt vagy, testileg nem, ezért egy kis tesmozgás is segíthet (de ne este ha lehet, mert az meg pont energiát ad). Én könnyen alszom egyébként, de ha nem tudok néha aludni, akkor a maszturbálás sokat segít, az elálmosít.. :)
2018. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyisdd ki az ablakokat,hogy friss levegő jöjjön be,az az alvást nagy mértékben segíti.

Elszürcsölhetsz valami forró teát esetleg,valami nyugtató hatásút.

Valamint az se árt,ha levekvés előtt 1-1,5 órával már nem használsz semmilyen világító készüléket(tv,telefon stb)

Plusz támogatom az elöttem levőt is,ő is jókat írt,főleg még a séta segíthet

2018. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is sokszor volt ilyen. Az összes ilyen torna, joga séta, friss levegő teák és a társai mindd hülyeségek. Egyszerű. Egyik este nem alszol. Másnap annyira fáradt leszel, hogy lefekszel este 8 kor és reggel 6 kor már fent vagy. Aztán este megint fáradt leszel és megint lefekszel. És majd szépen beáll a normális kerékvágásba az alvásod.
2018. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is előfordul, hogy nem tudok aludni, és régebben én is idegeskedtem, rágörcsöltem. Sokszor fent voltam hajnalig, akkor meg már feladtam, mondom, oké, akkor ma már nem alszok, de legalább egy kicsit pihenek addig, amíg nem kell felkelni. Az is jobb, mint a semmi. Ettől szinte mindig azonnal megnyugodtam, és rögtön elaludtam :)

Szóval szerintem ez a kulcs, ne ess kétségbe, semmi szörnyűség nem lesz, ha mégsem alszol. Maximum álmos leszel másnap, de ennyi. Próbálj meg csak simán pihenni, hagyd, hogy elkalandozzanak a gondolataid. Valószínűleg ettől úgyis el fogsz aludni. Ha meg mégsem, akkor is pihentél egy jót, ami többet ér, mint az idegeskedés.

2018. máj. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem tudom miért de nekem a hideg zuhany szokott segíteni.

sokszor fekszek az ágyban, sehogy sem jó, fetrengek, pörögnek a gondolatok. Veszek egy hideg zuhanyt úgy hogy kezeim lábaim jól lehűtsem és onnantól nincs probléma nálam.

De amúgy a füldugó is aranyat ér, nem riasztanak fel a kis értelmetlen zajok

2018. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is sokáig voltam így és érdekes módon csak akkor, ha egyedül kellett aludnom. Ha barátom velem volt, azt mondta valami huhetetlen, de én 2 percen belül elalszom a karjaiban:D Vagyis te os feszült vagy este gondolom, akkor jönnek elő a rossz gondolatok. A mozgás valóban segít, de a legfontosabb: pozitív gondolatok! Ha kezdesz szorongani, ne engedd hogy elhatalmasodjon. Gondolj valami jóra, hogy mennyi olyan dolog van ami miatt szerencsés vagy, vagy kezdj el valami unalmasat olvasni, az is jó. Citromfű teát pedig nagyon nagyon ajánlom, úgy kiüt mint a fene:D és egészséges is. Egy forró bögrével igyál közvetlenül lefekvés előtt.
2018. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!