Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 19 éves lány vagyok, anorexiáv...

19 éves lány vagyok, anorexiával küzdöttem - lenne valaki, aki személyesen találkozna velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, étkezési zavarokkal küzdöttem régen, illetve, azt hiszem, részben még mostanában is.


Elkezdtem keresgélni a témában, és véletlenül találtam videókat arról, ahogyan két idegen találkozott, azért, hogy beszéljenek erről, és mindkettejükben kissé könnyebbé váljon a dolog. Megtetszett az ötlet.

Siófokon lakom egyébként, de tudok mozogni máshova is esetleg, nem kell, hogy helyben találkozzunk...



Történetem röviden: Olyan 10-14 éves koromig voltak súlyosabbak az étkezési zavarok az esetemben, rövid ideig voltam igazán sovány, mert a gimi előtt kicsit észbekaptam, és felszedtem magamra valamiféle normális külsőre elegendőt... :)

Az a baj ezekkel a betegségekkel, hogy nem lehet rajtuk csak úgy túllendülni - valami mindenképp megmarad, és időnként ezek a dolgok erőre kapnak és újból előbújnak.

Egyébként egy egészen pozitív lánynak tartom magamat, de épp ez az, amiért túl akarok lenni ezen az egészen. Olyan, mintha visszatartana, főleg azért, mert ez teljesen a "saját" dolgom volt eddig - nem tud róla úgy igazán sem barát, sem család, senki.

Azt hiszem, csak olyannal lehet erről igazán beszélni, aki átélte (vagy éppen átéli) ugyanezt.


Privátban írjatok nyugodtan, képet is küldök természetesen, meg mindenféle megnyugtató infót arról, hogy nem vagyok sorozatgyilkos... :D

Feltétel: Kérlek, te se legyél az! :)



2018. máj. 11. 22:35
 1/9 anonim válasza:
0%
Én szívesen találkoznénk veled 20/F :) írj privibe
2018. máj. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szeretném tisztázni, hogy tényleg csakis a leírt célból szeretnék találkozni valakivel, így kérlek akkor írjatok csak, hogyha nektek is részetek volt/van ilyen betegség(ek)ben...


Nem szeretnék randizni senkivel, köszönöm.

2018. máj. 12. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
nah akkor ezt benéztem
2018. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek szinte mindig jó a közösség tudata. Így megértem jelen kezdeményezésedet.

Én sosem szenvedtem ilyesmiben, mindenesetre pozitív, hogy változásokat akarsz eszközölni.

Kitartást hozzá... ha úgy gondolom, megírnád a történetedet hosszabban is, írj nyugodtan.

2018. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Neked volt/van valamilyen más mentális betegség is ami az anorexia mellé társult ? Gondolok én itt depresszióra,szociális fóbiára,és egyéb szorongásokra.
2018. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen..
2018. máj. 13. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, ha többet megtudhatnék rólad, bár nem nekem, hanem imádott kis rokon lányomnak van ilyen problémája. Szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogy lehetne, hiszen nekem soha nem volt evés zavarom, és nem tudom beleélni magam a helyzetébe. Nagyon érdekelne az anorexiával kapcsolatban minden, és a gyógyulásról is szeretnék hallani, olvasni.
2018. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is voltam/vagyok/ ilyen helyzetben. Megértem, hogy valakivel szeretnél beszélni erről, én is tudom, hogy aki nem élte át azzal nehéz ezt megbeszélni, mert nem érti meg igazán, és nem tudja mit érzel. Én is már egész "normálisnak" mondható vagyok, de a gondolataim még mindig sokszor forognak a kilók, a test, az étkezés és a fogyás körül és nehéz ettől szabadulni. Nálam 13 évesen kezdődött, most 24 vagyok. Nekem is az elején volt a legrosszabb, amikor kezdődött. Olvastam, hogy ol laksz, hát én messze tőled, de ha van kedved írj privátban, mert szívesen elkezdenék beszélgetni veled, mert nekem is jól jönne egy "sorstárs" úgy érzem :).

24/L

2018. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) 18 éves lány vagyok,kisgyerek korom óta evészavaros,4 éve diagnosztizáltan anorexiás:( én pécsi vagyok,de örömmel találkoznrk veled :)
2018. jún. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!