Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszert szednek?...

Milyen gyógyszert szednek? Merjen e szedni az antidepresszánst? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már körülbelül 1 éve szenvedek panikbetegségtől,szorongástól!

Mostanra nagyon durva tüneteim vannak már,a panikrohamaim eltartanak több órát, és autóban és buszon is rosszul vagyok pedig 50km re kellene mennem mostanában vese CT re!

Nemtudom menni fog e!

0.25 frontint szedtem de semmit nem hatott,aztán rivotrilt próbáltam 0,5 reggel 1 szem este 2szem!

De semmi ,egyeltalan nem hat semmit!

A pszichiáter még tavaly novemberben felirt scippa antidepresszánst,de nem mertem elkezdeni szedni,gondoltam megpróbálom egyedül legyőzni de nem megy , hiába próbálom, egyszerűen egyre lejjebb süllyedek, már buszra sem merek felszállni!

Hogy menjek igy Pestre CT re?

Pedig sürgős lenne mert vesekövem van és már vesegörcsel is küzdök!

Egyszerűen nem tudom mit szedjek vagy mit tegyek hogy ne legyek rosszul, borzasztó így élni!

A scippa antidepresszáns amúgy kivan váltva, azon agyaltam elkezdjem e szedni de sokan írták hogy nagyon durva a mellékhatása ezért nem merem elkezdeni!

Emetofobiam van, ezért lettem panikbeteg, és egyre csak rosszabbodik az állapotom,28 évesen már csak árnyéka vagyok önmagamnak!Ez borzasztó!

Szeretnék végre jobban lenni!



2018. máj. 12. 07:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Neharagudjatok a rossz helyesírás miatt,a tablet egy pár szót szépen átírt nekem!

Bocsánat!

2018. máj. 12. 07:37
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Azt szedd, amit a Pszichiáter felírt! Ha nem szeded, csak rosszabbul leszel, és járj rendszeres kezelésekre! Ne ismerősöktől kérj tanácsot, mert nem orvosok.
2018. máj. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom,de nem akartam antidepresszánst szedni mivel emetofobiam van és ez is mellékhatás, ezért vissza sem mentem az orvoshoz!

Mivel hogy azt a betegségem vagyis fobiam kellene kezelnie ami pont a mellékhatása,olvastam sokan hánytak tőle!

Gondolhatod akkor rettegek beszedni ilyesmit!

2018. máj. 12. 07:56
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Neked egy jó pszichológus kell, nem pszichiátriai kezelés. Fóbiákat, lelki bajokat nem gyógyítunk gyógyszerekkel véleményem szerint. Egy ideig elnyomhatják a tüneteket de a valós probléma ugyan úgy fenn marad. Pszichiáterek felírnak minden szart és szerintem ők is tisztába vannak vele ,hogy semmit nem ér de hát ebből élnek.
2018. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Az antidepresszáns nem fog egyből segíteni, a szerotonin szintet állítják, de több hónap, év mire kifejtik hatásukat, a mellékhatások teljesen egyénfüggők, de egyik gyógyszer sem fogja meggyógyítani a betegséget, az összes tünetkezelésre van, hogy olyan állapotba legyen mely alatt pszichológia kezelés alatt elindulhat a gyógyulás útján. Ha rosszul érzi magát, akkor nyugtató "segít", bár nem hiszem, hogy az ergo szedálás segítség. Az anti depit nyugodtan szedheti, de ha rosszul érzi tőle magát, akkor kérjen váltást, valaki 4-5 antidepi után találja meg az igazit, nekem szerencsére elsőre eltalálták. Az elején mindegyiknél rosszul fogja érezni magát. A nyugtatóval viszont én óvatosan bánnék. Menjen pszichológushoz és ne feltétlenül hallgasson a pszichiáterre, gondolkodás nélkül írogatnak össze-vissza.
2018. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mellékhatásokat meg sosem olvasunk előre.
2018. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Az antidepitől már 4 hónapja jól lennél.

Komolyan nem is értem, ez a mostani állapot jobb, mint bármilyen (egyébként is csak vélt) mellékhatás ??

2018. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Szorongásos pánikra antidepresszáns olyan mint vírusfertőzésre antibiotikum. Nem segít de még nagyobb kárt is okozhat.
2018. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Szeretem, mikor azok osztják az észt, akik még sohasem szedték.

Én pontosan erre szedem és tökéletes.

2018. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Biztos van kivétel, legtöbb placebo. Az a helyzet ,hogy a pánikot, szorongást, depressziót önerőből kell legyűrni. Extrém esetekbe "mankónak" egy kis ideig lehet szedni szorongásgátlókat, de hosszútávon nagyon nem jó. Fájdalom csillapító sem gyógyít meg csak elnyomja a tüneteket.

Nekem ez a véleményem. Kínkeserves és hosszú az út afelé ,hogy önerőből legyűrd ezeket, de ez ad végeleges megoldást, és ha túl leszel rajta sokkal erősebb leszel.

Kérdező, nincs olyan ember aki elkísérne téged Pestre CT-re? Menni fog ez csak csinálni kell. Voltam már olyan rosszul buszon ,hogy megkérdezték "jólvan, ijesztően sápadt". Lepattantam a buszról leültem, vártam egy következőt, addig megnyugodtam. Igen, kellemetlen volt, de nem szégyen. Volt ,hogy dokinál elájultam egy egyszerű vizsgálaton. Túléltem. Majd eljön az is amikor felszállsz egy buszra. Lehet ez majd a 32. próbálkozás is, de végig fogsz menni. Leszállsz, tudatosítod magadba ,hogy basszus sikerült és rohadt büszke leszel magadra. És ezek a kis pozitív érzések fognak téged meggyógyítani.

Én így látom ezt, de minden ember más.

2018. máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!