Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez az önvagdosásmánia?

Mi ez az önvagdosásmánia?

Figyelt kérdés

Mostanában annyi kiírt kérdésben találkozom azzal, hogy vannak, akik titokban vagdossák magukat. Aki ilyet tesz, elárulná mi vele a célja és hogy miért teszi?

Csak mert nem értem. Én is voltam depis, voltak hülye és nehéz időszakaim, sőt volt olyan válságom, hogy hónapokig scheggrészeg voltam minden este, de ez az önvagdosás sosem jutott eszembe. Márcsak azért sem, mert látható nyomai maradnak. Hegesedés, no meg sosem éreztem ilyesmire késztetést.



2018. máj. 17. 06:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Ismerek egy 15 éves lányt, aki vagdosta magát. A rövid lényeg annyi, hogy tudat alatt szabadulni akart a testéből, mert börtönnek érezte. Árvaházban él, a szülei nyomorult drogosok, ő viszont egy nagyon intelligens gyerek, csak éppen semmi lehetősége nincs ezt kihasználni. Egész életében elnyomták, bántalmazták, meg is erőszakolták az intézetben, és folyamatosan megfélemlítik a nevelők. Valahogy elkezdte vagdosni magát, és úgy érezte, amikor ömlik a vére, valahogy megnyugszik. Azért, mert a tudat alatti késztetés, hogy büntesse meg ezt a testet, kielégítésre került.


A vicc az, hogy amit az állam éveken át nem tudott megoldani, képzett pszichiáterek csak a vállukat vonogatták meg nyugtatókkal akarták teletömni, megoldottam tíz perc emberi hangú beszélgetéssel, vadidegenként. A kiscsaj most már nem vagdossa magát, lassan 17, lett egy barátja, aki nagyon jó gyerek, és bár rakétatudós továbbra sem lesz belőle, már nem érzi magát feleslegesnek és rossznak. Régebben beszélni sem mert senkihez, olyan szorongásai voltak. Most már rendben van. Persze tele van hegekkel keze-lába, az sajnos sosem tűnik el.

2018. máj. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Szóval egy alkoholista akarja kioktatni a vagdosókat? Váó.


Hónapokig részegnek lenni minden este mennyiben más, mint vagdosni magad? Annyiban, hogy a vagdosás nem vágja tönkre a belső szerveid, helyette "csak" hegeket kapsz.

Ettől eltekintve lényegében ugyanazt a célt szolgálják... Ivás, szívás, vagdosás, egyéb függőségek (a vagdosás is függőséggé alakul elég hamar) meg hasonlók, keress kapcsolódási pontokat és megérted.

2018. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Utolsonak full igaza van.

Nekem meg naponta leinni magam nem jutott volna eszembe soha. Persze az sokkal "gusztusosabb" dolog... keress ra hogy falcolas.

2018. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az első válaszát. Sajnos csak az az egy válasz volt a kérdésre válasz, a másik kettő használhatatlan, mert nem válasz volt a kérdésre pusztán egy ítélkezés, amit senki sem kért.
2018. máj. 17. 15:26
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Támadjatok le, én is vágdosom magam. Történt velünk egy baleset...Nincsen anyukám, súlyos műtétem volt, sánta maradtam, és egyszerűen nem tudom túltenni magam rajta. Nos, jobban birom a fizikai fajdalmat, mint a lelkit, es amikor erzem hogy faj fizikailag, elmulik a lelki fajdalom. Amugy meg nem a legfeltunobb helyen kell csinalni (pl kar) hanem en pl a combomon szoktam, ahol kevesebb az eselye h valaki meglatja (nem hordok rovidet).

Persze, egyet ertek veled abban, hogy egy 12 eves szerelmi banatos csajszi minek vagdossa magat, oka nincs ra. Egyszeruen, elfelejtek minden fajdalmat mikor elkezd verezni es nagyon jo erzes, mert azota se tudom elfelejteni a dolgokat..

17/L

2018. máj. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szenes43 ***** válasza:
74%

Nem tisztem hogy ítélkezzek s az sem hogy valakit rá vagy le beszéljek a vagdosásról. Egy mondatot teszek ide és ezen gondolkozzatok el.

Egy egészséges test küzd egy hibás úton járó elmével a túlélésért,esetleg a gyógyulásért.

2018. máj. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy:

-segélykiáltás

-olyan pszichés fájdalmak,amit nem lehet elviselni

-kék bálna

2018. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jajj a kekbalna mar mikor kiment a "divatbol". Senki se azert csinalja (sok ilyen baratnom van, meg csoportok is, szoval tudom en. En sem azert csinalom.) Fajdalom miatt szoktunk vagdosni, de amugy ezeknek a 90% "divatvagdosas" csak hogy felhivjak magukra a figyelmet
2018. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A fizikai fájdalom elnyomja a lelkit. Amíg csinálod, addig jó .
2018. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy éreztem, megérdemlem. Ha csináltam valamit (hülyeséget beszéltem, leégettem magam, elbaltáztam valamit), akkor este nem tudtam elaludni, amíg meg nem tettem. Valahogy megnyugtató volt, hogy fáj, és hogy így minden a helyére került.

Különben sosem voltam depressziós, teljesen átlagos életet éltem. Nem szomorú voltam abban az időszakban, hanem inkább dühös voltam, szégyelltem magam, ilyesmi. Részegen meg pláne könnyebben eljutottam addig, hogy megvágom magam, józanul azért próbáltam kontrollálni magam, tudtam, hogy nagyon gáz ezt csinálni, nyoma marad, hogy fogom eltakarni, stb., de ha ittam, akkor mindezt leszartam, elviselhetetlenül utáltam magam és nagyon jól tudtam, hogy csak akkor lesz vége, ha megkapom a nekem járó fájdalmat.

Ja, nem csak vagdostam, hanem cigivel/öngyújtóval égettem magam, meg szétvertem az öklöm.

2018. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!