Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki egész életében...

Van, aki egész életében depressziós?

Figyelt kérdés
Akinek nem voltak barátai óvodában, akit aztán általánosban csúfoltak a súlyáért, és beilleszkedni sem tudott, aki elkezdett szorongani a középiskola miatt már nyolcadikban, de kilencedikben tényleg nem tudott beilleszkedni oda sem, sőt ott is céltábla az osztálytársai számára. Azóta is hízott, nem tud aludni esténként, és a jegyei is romlottak. Közben jár több mint fél éve nagyjából pszichológushoz.

2018. máj. 18. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Tudom, közhelyes de el kell indulnod a változás útján. A túlsúly, és a szoc. fóbia teljes mértékben kezelhető. Én túlzottan sovány és "satnya" kiállású voltam. Elkezdtem edzeni, odafigyelni a testtartásomra. Nem volt könnyű az út, de ahogy elkezdtem érezni a változást olyan önbizalom áradat öntött el, hogy azóta nem is tudnám elképzelni az életem edzés nélkül. Az elején nehéz, de megéri hidd el. Pszichológushoz én is járok, nagyon fontos szerepet játszott a fejlődésembe. A leírásod alapján azt vettem ki, hogy jársz pszichológushoz de mégis minden rosszabbodik. Ha így van ez benne van. Van ,hogy nincs meg a "kapocs" a pszichológus és páciens között, úgy pedig közel hatástalan a terápia. Ki kell alakulnia egy fajta kötődésnek, így sokkal vevőbb leszel arra amit tanácsol, benned lesz a megfelelési vágy ,hogy "legalább neki megmutatom ,hogy képes vagyok rá". Aztán rájössz ,hogy tényleg képes voltam rá. Nekem így jött le. Volt pszichológus aki nekem nem volt szimpatikus, pedig nagyon sok éves tapasztalata volt, nagyon képzett szakember, mégsem volt meg ez a kapocs nálam. Aztán váltottam, végül egy friss diplomás kezdő praktizálóhoz kerültem és csodát tett velem :).
2018. máj. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Senkinek nem kell megfelelni. Fogadd el magad olyannak,amilyen vagy,aki számít,az nem kritizál.
2018. máj. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Saját magadnak meg kell felelni. Fontos ,hogy jól érezd magad a bőrödbe. Ha úgy érzed változtatnod kell magadon és módodban áll tenni érte, neki kell állni.
2018. máj. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Leírtál engem! :D ha valaha is volt barátom oviban, az max pár hónapig. Elhíztam, általánosban utáltak, én voltam a fura csaj a hátsó padban. Örültem hogy mehetek középsuliba, hogy ott majd minden más lesz, de maradtam a fura pufi csaj a hátsó padban, híztam még jópár kg-t, de nem a dagadt seggem tehet róla, más kövér csajok tudnak érvényesülni, én nem. Középsuli után munkám lett a szakmámmal, itt is fura pufi csaj vagyok, de már nem érdekel, mert van egy szerelmem, aki eljön a pufi seggemmel sportolni, és ha le nem is fogyok legalább jól érzem magam, és szeretve vagyok. Neked is javaslom, hogy találd meg önmagad, és ne abból állíts képet magadról, amit hallasz a körülötted lévő emberektől.
2018. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor az a pszichológus rossz. Másikat keressetek. Neked egyáltalán szimpatikus?
2018. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az elején még normálisnak tűnt, de ma is elmentem, elvileg háromnegyed órát kellett volna töltenem nála, ha 7:15-re érkezem, erre 7:37-re már ki voltam pacerolva, és kb. semmi használhatót nem mondott. Mintha nekem kéne mindent intéznem, ő csak meghallgat, leírja, és ennyi. Tudom, nem csinálhat helyettem mindent, de hogy még tanácsot se ad jóformán... Nem tudom, ezt a pár napot már ki kell bírnom a suliban, aztán nem tudom.
2018. máj. 22. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a pszichológust hagyd ott. Ez csak az idődet húzza. Ez tb alapú vagy magán jó pénzért? Anyukádnak mondd el, hogy 22 perc után kidobott és hogy nem ér semmit, és keressetek másikat. Lesz olyan, aki jó. Ami egyébként nem azt jelenti, hogy tanácsot ad, egyáltalán nem ad tanácsot, hanem finoman terel és megerősít abban, amiben jó vagy, és bátorít, hogy indulj olyan irányba is, amibe eddig nem mertél.
2018. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!